Youtuber ma poważne kłopoty. Został zatrzymany przez tajną policję

5

Jak oświadczyło w sobotę brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych trzech mężczyzn z Wielkiej Brytanii jest przetrzymywanych przez afgańską policję. Jednym z nich jest Miles Routledge, który wcześniej zamieszczał w sieci relacje ze spotkania z talibami.

Youtuber ma poważne kłopoty. Został zatrzymany przez tajną policję
Brytyjczyk został zatrzymany w Afganistanie. (YouTube)

Jednym z przetrzymywanych Brytyjczyków jest 23-letni Miles Routledge. Od lat jeździ do najbardziej niebezpiecznych i odizolowanych krajów na świecie, aby prowadzić stamtąd relacje i nagrywać filmiki. Na YouTube prowadzi swój kanał "Lord Miles", gdzie subskrybuje go ponad 50 tys. osób.

Lord Miles w Afganistanie

Routledge w przeszłości miał problemy w związku ze swoją pasją. W 2021 roku był ewakuowany z Afganistanu przez brytyjskie wojska. Trafił tam na krótko przed przejęciem władzy przez talibów.

23-latek najwyraźniej wrócił do Afganistanu. We wrześniu 2022 roku zamieszczał stamtąd relacje. Na jednym ze swoich filmów pokazał jak strzelał z broni w towarzystwie kilku talibów. Materiał obejrzano ponad milion razy. Ostatnia aktywność Milesa w mediach została odnotowana pod koniec lutego 2023 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramat kobiet w Afganistanie. Talibowie je biją i poniżają na ulicy

Oprócz tego przetrzymywanie są dwaj inny Brytyjczycy. Jeden z nich to 53-letni Kevin Cornwell, który jest lekarzem w jednej z organizacji charytatywnych a drugi to niewymieniony z nazwiska mężczyzna prowadzący hotel w Kabulu.

Prawdopodobnie do zatrzymania wszystkich trzech mężczyzn doszło niezależne od siebie. Cornwell został aresztowany 11 stycznia w hotelu pod zarzutem nielegalnego posiadania broni palnej. Brytyjskie MSZ odradza obywatelom Wielkiej Brytanii wszelkie podróże do Afganistanu.

Ciężko pracujemy, aby zapewnić kontakt konsularny z obywatelami brytyjskimi przetrzymywanymi w Afganistanie i wspieramy rodziny – powiedział rzecznik brytyjskiego MSZ w oświadczeniu, ale nie potwierdził danych obywateli brytyjskich.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: I went Shooting with the Taliban.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić