Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Niemcy: Z więzienia uciekł niebezpieczny gwałciciel. Pilny apel policji

68

Policjanci w Niemczech szukają 63-latka przebywającego dotychczas w areszcie prewencyjnym. Mężczyzna, który dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym, uciekł z aresztu w Meppen. Poszukiwania trwają. Policja apeluje, aby nie zbliżać się do niebezpiecznego przestępcy.

Niemcy: Z więzienia uciekł niebezpieczny gwałciciel. Pilny apel policji
Policja w Niemczech szuka uciekiniera z więzienia (Getty Images, NDR, NDR, geogif)

Jak podaje niemiecki nadawca Norddeutscher Rundfunk (NDR), policja szuka zbiega, który w czwartek (16 maja) uciekł w godzinach popołudniowych z więzienia. Mężczyzna przebywał w areszcie prewencyjnym w Meppen w zachodnich Niemczech (Dolna Saksonia).

Jak przekazują niemieckie media, 63-latek został uznany przez sąd za niebezpiecznego dla społeczeństwa, dlatego przebywał w odosobnieniu. Miał na koncie przestępstwa o charakterze seksualnym - gwałty, napaść na tle seksualnym, ale także uszkodzenie ciała. NDR informuje, że bieg został w 2011 roku skazany na osiem lat więzienia. Zdaniem sądu nadal zagrażał otoczeniu, dlatego wylądował za kratkami po odbyciu kary.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do mieszkania na Podlasiu. Namiot w sypialni wzbudził podejrzenia

Niemcy. Trwają poszukiwania przestępcy seksualnego

Zdaniem funkcjonariuszy, mężczyzna po ucieczce znajdował się w Leer, gdzie miał robić zakupy. Poszukiwania niemieckiej policji były prowadzone na szeroką skalę, ale dotychczas 63-latka nie udało się schwytać. Władze intensywnie poszukują zbiega, w sieci opublikowano zdjęcie mężczyzny. Z informacji, jakie opublikowano wynika, że ​​poszukiwany ma 1,72 m wzrostu, siwe wąsy, włosy w kolorze szarego blondu, przerzedzające się. W chwili zaginięcia miał na sobie czerwoną koszulę i niebieskie dżinsy.

Niemiecka policja radzi, aby pod żadnym pozorem nie podchodzić do mężczyzny. Mundurowi apelują do osób, które spotkają 63-latka, by trzymały się od niego na dystans i najszybciej jak to możliwe poinformowały służby, dzwoniąc na numer 110. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca przebywania uciekiniera, proszone są o telefon pod numerem 0491-97690222.

Areszt zapobiegawczy w Niemczech

W Niemczech areszt zapobiegawczy jest środkiem pozbawiającym przestępców wolności, którego cele jest ochrona ogółu społeczeństwa. Nakłada się go na osoby, które w ocenie sądu mają tendencję do dalszego popełniania poważnych przestępstw stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa. Areszt zapobiegawczy następuje po odbyciu kary pozbawienia wolności i zasadniczo nie jest ograniczony w czasie. Podlegają mu osoby, które siedziały za przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu oraz m.in. przestępstwa seksualne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić