Niezwykłe koncerty na balkonie. Muzycy Śląskiej Orkiestry Kameralnej zachwycają sąsiadów

16

W sobotę odbył się kolejny już koncert pary muzyków Ślaskiej Orkiestry Kameralnej na ich własnym balkonie. Skrzypek Jakub Łysik i wiolonczelistka Paulina Grondys piękną muzyką zachwycają mieszkańców Będzina. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Skrzypek Jakub Łysik i wiolonczelistka Paulina Grondys występują na własnym balkonie w Będzinie.
Skrzypek Jakub Łysik i wiolonczelistka Paulina Grondys występują na własnym balkonie w Będzinie. (Twitter.com)

Początkowo nie wiadomo było jak zareagują sąsiedzi. Na pierwszy koncert muzycy wychodzili z niepewnością. Szybko jednak okazało się, że sąsiedzi bardzo polubili tę inicjatywę. Po wykonaniu utworów słychać gromkie brawa, pochodzące z okolicznych balkonów.

Pomysł narodził się spontanicznie. Muzycy obserwowali radosne włoskie występy na balkonach. Podobne inicjatywy podejmują muzycy z całego świata, chcąc dzielić się swoją pasją nawet w ciężkich czasach pandemii. To zainspirowało parę z Będzina do spróbowania własnych sił w nietypowych warunkach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koncerty trwają około 20 minut. Muzycy przygotowują wcześniej kilka utworów. Podczas balkonowych występów można usłyszeć zarównoutwory klasyczne, jak i aranżacje muzyki rozrywkowej.

Utalentowani muzycy nie zamierzają przestawać. Koncerty wzbudziły ogromne zainteresowanie. Głośno zrobiło się o nich także w mediach. Obecnie o kolejnych występach możemy dowiedzieć się na Facebooku Śląskiej Orkiestry Kameralnej, gdzie dostępne są także nagrania z minionych koncertów.

Zobacz także: Backstreet Boys urządziło koncert z domu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić