aktualizacja 

Za PO czy za PiS? Seniorzy odpowiedzieli. Zaskakujący wynik sondażu

276

Część Polaków regularnie narzeka na to, że żyje im się po prostu źle. A jak to jest w przypadku seniorów? Większy dobrobyt zapewnia im PiS, czy może lepiej było za PO? Przeprowadzony został specjalny sondaż.

Za PO czy za PiS? Seniorzy odpowiedzieli. Zaskakujący wynik sondażu
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

O sytuacji i wsparciu poszczególnych grup wiekowych w Polsce dyskutuje się bardzo często. Seniorzy ostatnio nie mieli najgorzej, bo przecież dostali zarówno trzynastki, jak i czternastki, na co uwagę w rozmowie z "Super Expressem" zwróciła pani Barbara z Siedlec.

Dostajemy większe waloryzacje, trzynastki i czternastki. Dzięki temu, że rząd o nas dba, mogę sobie kupić o wiele więcej jak kiedyś - podkreśliła.

Życie za rządów PiS podoba się emerytom

Z sondażu IBRiS wykonanego na zlecenie "SE" wynika, że seniorom lepiej żyje się za rządów PiS niż w okresie panowania PO.

Takiego zdania jest 44,7 proc. ankietowanych. 30,4 proc. uważa, że jest tak samo, 22,9 proc. respondentów wolało życie za czasów PO, natomiast 1,9 proc. badanych nie było w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego obecny rząd podoba się emerytom? Politolog zauważa, że chodzi nie tylko o kwestie materialne.

Ważny był na przykład powrót komisariatów i urzędów pocztowych, czyli instytucji publicznych, które za rządów liberalnych zaczęły znikać. Części seniorów spodobało się zaś obniżenie wieku emerytalnego, bo z tego skorzystali i dziś są już emerytami - zaznacza Rafał Chwedoruk w rozmowie z "SE".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić