Zabawa w nowej rzeczywistości. Pierwszy koncert na Wyspach od początku pandemii

2

Sam Fender dał koncert w mieście Newcastle w Wielkiej Brytanii. Został on zorganizowany w nowej, pandemicznej rzeczywistości, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. To pierwszy koncert od kilku miesięcy, który odbył się w tym kraju.

Zabawa w nowej rzeczywistości. Pierwszy koncert na Wyspach od początku pandemii
Koncert w reżimie sanitarnym (Twitter, @IanDempsey)

Wielka Brytania wraca do koncertowania. 11 sierpnia po wielu miesiącach oczekiwania odbył się pierwszy koncert. Zagrał go Sam Fender w mieście Newcastle. Wzięło w nim udział 2 500 osób. Każdy z nich musiał przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i przestrzegać zasad reżimu sanitarnego w trakcie wydarzenia.

Fani byli rozsadzeni w specjalnych strefach. Rozstawiono je między sobą w bezpiecznych odstępach. Na każdej stały krzesła, na których mogli usiąść uczestnicy koncertu. Strefy charakteryzował otaczający każdą z nich płotek. Aby poprawić widoczność koncertowiczom bardziej oddalonym od sceny, przebywali oni na podwyższonych platformach. Poruszanie się po terenie koncertu było możliwe tylko w maseczce ochronnej.

Czy to nowa rzeczywistość?

Internauci zaczęli zastanawiać się, czy już zawsze koncerty będą tak wyglądać. W niektórych miastach w Polsce odbywają się występy różnych artystów. Na stadionach żużlowych i piłkarskich trybuny w połowie zapełnione są kibicami. Reżim sanitarny na tych wydarzeniach jest zdecydowanie mniej rygorystyczny niż w przypadku koncertu na Wyspach. Czy brytyjscy organizatorzy będą wzorem dla całego świata?

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić