o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wakacje w dobie pandemii. Polacy nie przejmują się koronawirusem [BADANIE]

291
Podziel się

Trwa sezon urlopowy, ale od koronawirusa nie ma urlopu. We wtorek padł kolejny rekord – Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 680 zakażeń. W środę zaś poinformowano o 640. Mimo to Polacy w większości ignorują zagrożenie związane z koronawirusem i ani myślą rezygnować z wakacyjnego wypoczynku - wynika z badania przeprowadzonego dla o2.

Wakacje w dobie pandemii. Polacy nie przejmują się koronawirusem [BADANIE]
Trwa sezon urlopowy, jednak pandemia COVID-19 w Polsce nabiera rozpędu (East News, Piotr Hukalo)
bDyEBpAR

W ostatnich dniach polski internet żył zdjęciem z plaży we Władysławowie. Na fotografii wykonanej przez Kacpra Kowalskiego widać, że większość wypoczywających nic sobie nie robi z COVID-19. Plażowicze nie przestrzegali nawet obowiązku zachowywania 2-metrowego dystansu, nie mówiąc o ewentualnym noszeniu maseczek ochronnych czy rękawiczek.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy Polacy rzeczywiście są na bakier z zasadami bezpieczeństwa. Wyniki badania dla o2 nie pozostawiają złudzeń – okazało się, że większość naszych rodaków rzeczywiście nie zwraca uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem. Takiej odpowiedzi udzieliło prawie 70 procent uczestników badania.

bDyEBpAT

Wakacje 2020 a koronawirus. Polacy zapomnieli o COVID-19?

Na pytanie, czy informacje o wzroście liczby osób zakażonych koronawirusem wpłynęły na plany wakacyjne, 67 proc. badanych odpowiedziało "nie". Rekordowe zachorowania na COVID-19 w swoich planach wzięło pod uwagę jedynie 33 proc. osób.

Zapytaliśmy Polaków także o to, w jaki sposób pandemia wpłynęła na ich dotychczasowe plany urlopowe. Z badania wynika, że aż 53 proc. osób postanowiło zrezygnować z wyjazdu na terenie Polski. Kolejne 28 proc. uznało, że zagraniczny wypad wakacyjny będzie dla nich zbyt wielkim zagrożeniem.

bDyEBpAZ

12 proc. ankietowanych zamieniło wyjazd za granicę na krajowy.

Sezon urlopowy bez wątpienia jest jednym z czynników, które przyczyniły się do wzrostu zachorowań na COVID-19. "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że rząd zaczął nawet rozważać przywrócenie obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy.

bDyEBpBa

Kwestię nieostrożności Polaków na wakacjach poruszył nawet Wojciech Kowalczyk. Były piłkarz Legii Warszawa zaobserwował u rodaków zupełny brak ostrożności i przestrzegania zasad dystansu społecznego.

Jak ktoś pyta, to parskanie i kichanie w twarz w normie nad morzem. Jak wrócimy to miejmy szczęście, by zdążyć się pożegnać z bliskimi – podsumował zachowanie Polaków na Twitterze.

Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1081 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 31 lipca – 3 sierpnia 2020 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tak wygląda globalna sytuacja
bDyEBpBb
bDyEBpBu
KOMENTARZE
(291)
Sc.
5 miesięcy temu
Kwarantanna dla powracających zza granicy? Prędzej dla jadących znad morza i innych miejsc turystycznych
Dzbany
5 miesięcy temu
Tępi, bezrefleksyjni, aroganccy, słabo wykształceni. Takim narodem jesteśmy, a chcemy innych uczyć jeść nożem i widelcem.
Anty
5 miesięcy temu
Czas zakończyć ta wielka ściemę... Każdy ma ja gdzieś bo wiadome jest ze nie jest to takie groźne jak mówią,tzn wmawiają nam Wirus jest,był i będzie nic tego nie zmieni. Jednak gorszym wirusem jest obecny rząd manipulujący i zastraszający ludzi.
bDyEBpBv
I dobrze
5 miesięcy temu
Jak się bać czegoś co jest bezobjawowe czyli tak naprawdę nie istnieje? Polacy się budzą, dostrzegają że ta PLANdemia i rzekomy groźny wirus to bzdura
ciekawa
5 miesięcy temu
ja mam pytanie : kto od kilkunastu tygodni zachęca Polaków wyjazdów krajowych , poleca piękne plenery, zachęca atrakcjami, i wreszcie kto zafundował rodziną bon turystyczny?
Najnowsze komentarze (291)
Jan Nowak
5 miesięcy temu
Lekarze są przestraszeni i przekupieni a pielęgniarki otumanione.Szpitale przychodnie oraz urzędy , to zabarykadowane twierdze !Zniewoleni Polacy chodzą w kagańcach,bo nie chcą płacić mandatów i mieć do czynienia z komornikiem.
Jan Nowak
5 miesięcy temu
Lekarze są przestraszeni i przekupieni a pielęgniarki otumanione.Szpitale przychodnie oraz urzędy , to zabarykadowane twierdze !Zniewoleni Polacy chodzą w kagańcach,bo nie chcą płacić mandatów i mieć do czynienia z komornikiem.
fkefjer
5 miesięcy temu
Czytam komentarze i nie wierzę w to co opozycja zrobiła żeby odzyskać władzę, jak sprała tych ludzi. Jak plują jadem jaka zawiść niesamowite i płynie z ust ludzi walczących o równość, tolerancję, walczących z hatem itd. Hmmm mam wrażenie, że cały ten bałagan robią ludzie z kompleksami. Hate to zwykła niepochlebna opinia aktualnie walczy się z tym aby nie można było powiedzieć brzydkie masz spodnie bo będzie się hejterem haha a hejteraz trzeba zniszczyć to takie tolerancyjne ;)))
fkefjer
5 miesięcy temu
właśnie wróciłem z wakacji nad morzem byłem w okolicach łeby ceny schludne, ludzi naprawdę hmmm może w samej łebie sporo, ale w okolicznych miejscowościach normalnie jak w każdym mieście. Unikając smażalni i sklepów w godzinach szczytu byłem powiedzmy jednym z 5 klientów. Na plaży może 1/5 osób pokazywanych na fotach wp. Wydaje mi się, że nie ma o czym pisać więc media podsycają strach i w ten sposób nabijają sobie w tym wypadku czytalność. Jadąc obawiałem się cen i tłoku okazało się, że jest nawet lepiej niż 2 lata temu tzn mniej turystów.
Czerwona
5 miesięcy temu
Ciekawe kiedy zrobią obostrzenia na państwowych posadkach? A w ministerstwach i innych państwowych instytucjach robią czerwone strefy czyli tam gdzie są poprzyjmowane za biurko tylko rodziny i szybkie awanse dla ludzi z lepszyni rodzinnymi układami? Im powinni zrobić czerwone strefy i karać wszystkich rodzinnych układowców do więzienia i kary w wysokości po 500 tysięcy złotych kary!!!! Przydałoby się ukarać czerwone strefy tam gdzie są przyjmowane po układach rodzinnych!!! A dlaczego na państwowe posady robią sztuczne nabory, że są niby przyjęcia i nikt nie chce tam pracować, że nie ma chętnych itp, a prawda jest taka że obcych i tak odrzucają i przyjmują tylko swoje rodziny? Kiedy będą karać wszystkie rodziny czyli układowców z czerwonej strefy na państwowej posadzie???
mia
5 miesięcy temu
prawda jest taka że trzeba będzie nauczyć się żyć z tym wirusem. Mimo, że wiele osób ma obawy, to tak naprawdę izolacja tylko odwlekła wszystko. Nie da rady nosić do końca świata maseczek, sadzać ludzi co 2 m itd. Przecież to utopia. Trzeba opracowywać metody leczenia i pracować nad szczepionką, co tu da unikanie wakacji czy odmawianie sobie wszystkiego. Nie bardzo też rozumiem dlaczego wyjazd w polsce na wakacje jest bardziej piętnowany niż wyjazd za granicę (u mnie w pracy wiele osób jedzie do rejonów gdzie jest większa epidemia, i to jest ok???)
reter
5 miesięcy temu
Czego chcą wymagać od ludzi nierozumnych, myślenia, chyba przeada
Panna młoda
5 miesięcy temu
A wesele Szumowski chce kontrolować i zj...ać mi ten jedyny dzień w roku, na który czekałam z narzeczonym 3 lata. Nad morzem miliony odpoczywających , nie zachowują żadnych środków ostrożności i jest ok. a na weselu tylko i wyłącznie rodzina, w dodatku wszyscy przeszli testy. Mam wkurw niesamowity. Gdzie tu sprawiedliwość.
bDyEBpBn
Piotr
5 miesięcy temu
Skoro zdecydowana większość przechodzi tego wirusa bezobjawowo a przechorowują go nawet 104 latkowie , czego nie można powiedzieć np.o grypie to wymaganie urzędowo od całego społeczeństwa czyli milionów ludzi by w upał na plaży nosili maseczki a autor sugeruje, że i rękawiczki to czysty obłęd. W rodzinie nazywany jestem hipochondrykiem bo przesadnie troszczę się o swoje zdrowie ale tragedią jest dla mnie fakt ,że przez pół roku cała służba zdrowia stanęła na głowie i nic nie funkcjonuje normalnie. To jest prawdziwe zagrożenie brak terminów lub wydłużone do lek specjalistów a już wcześniej były ekstremalnie długie kolejki. Ciekawe dlaczego epidemia nowotworów wśród dzieci, wywołana na skutek rakotwórczej chemii dodawanej przez koncerny i zanieczyszczenia środowiska nie wywołuje nawet ułamka takiej troski o nasze zdrowie. A na marginesie od kiedy to byli piłkarze ,do tego mało znaczący, są autorytetami w sprawach naszego zdrowia ,że trzeba cytować ich wypowiedzi.
ACDC
5 miesięcy temu
Zniewolili Was pisowscy jak dzieci. Wstyd Polacy ?
Życzliwy
5 miesięcy temu
I tak się wyda, że to lipa i tak. Wszystko otwarte, ludzie nie stosują się do tych kretyńskich narzuconych zasad reżimowych, umieralność nadal spada. Jak to powiedział mój znajomy, "no na szczęście, bo ludzie mniej chodzą na zabiegi operacje.." no czy to nie jest śmiech na sali? Nowy śmiercionośny wirus, który zabija na oślep, ale umieralność spadła. Hiszpanka zabiła 50 milionów ludzi extra, zrozumcie to w końcu.
Slazaczka
5 miesięcy temu
U nos w rudzie śląskiej w kauflandzie od kilku miesiecy te same sklepowe. Gdyby ten wirus był taki straszny, to by były na zwolnieniu już dawno. A może i by umarły. Ale sie maja dobrze.
Masa
5 miesięcy temu
Ja się nie dziwię rząd daje kasę na urlopy , 500 plus na alkohol i przy okazji PiS przybędzie się starszych, chorych
Spodatnik
5 miesięcy temu
Mnóstwo firm które odprowadzają podatki bankrutują przez te wyprowadzone zakazy, nakazy! A państwo ładuje pieniądze w ludzi którzy wcale nie płacą podatków czyli w policję, wojsko itd. Podczas tego kryzysu dali im podwyżki, daga im nagrody itp. Pomimo że mają stale ciepłe posadki, stale pensje i to nie małe!, 13ki, 14ki zwane mundurówkami, wczasy pod gruszą itd itd + 500+ jak podatnicy co mają dzieci, 300+ itp. - i to wszystko z naszych podatków!!!! I żeby było tego mało to jeszcze dostają emerytury młodzieżowe zwane inaczej mundurowe (czyli płacą ludziom w sile wieku za bezczynność!!!). I jeszcze większość z nich (bo pewnie z 80% ludzi siedzi za biurkami!). I mnóstwo rodzin tam pracuje, jak nie dzieci, to rodzice, bracia, siostry itd!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić