Zabił Polkę, wrócił do Polski. Zabójca z Macedonii zatrzymany

35

Obywatel Macedonii w 2005 r. zabił swoją partnerkę - Polkę. Po wyjściu z więzienia zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Mężczyzna groził zabójstwem matce zamordowanej kobiety. 41-latek został już zatrzymany przez policjantów.

Zabił Polkę, wrócił do Polski. Zabójca z Macedonii zatrzymany
Obywatel Macedonii w 2005 r. zabił swoją partnerkę - Polkę. Mężczyzna groził zabójstwem matce zamordowanej kobiety. (Policja)

Za 41-letnim obywatelem Macedonii wystawiony był list gończy, wydany przez kraśnicką prokuraturę. Mężczyzna w 2005 roku zabił swoją partnerkę, Polkę, na terenie Austrii. Wcześniej służył w armii na Bałkanach. Za zabójstwo został skazany na 20 lat więzienia.

Po odbyciu 2/3 kary w austriackim więzieniu wyszedł na wolność i został deportowany do Macedonii. 41-latek groził następnie matce zamordowanej Polki.

Pomimo wielu lat od zabójstwa, groził matce zamordowanej kobiety. Istniała obawa, że mężczyzna zrealizuje swoje groźby - informuje rzecznik prasowy KWP w Lublinie, kom. Andrzej Fijołek.

Mężczyzna zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Ustaleniem jego miejsca pobytu i zatrzymaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz policjanci z Kraśnika. Został namierzony i zatrzymany na Śląsku przy udziale konterrorystów z Katowic.

41-latek trafił do aresztu, a następnie został przekonwojowany do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. Obywatel Macedonii został tymczasowo aresztowany.

Zobacz także: Dziecko podeszło do balustrady. Straszne, co stanie się za sekundę
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić