Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Zdjęcie z Gdańska. Radny PiS oburzony. "Skandal"

485
Podziel się

Na tapicerkach nowych gdańskich tramwajów ma być umieszczony herb Wolnego Miasta Gdańska. Gdański radny Prawa i Sprawiedliwości mówi o skandalu i żąda wyjaśnień w tej sprawie.

Zdjęcie z Gdańska. Radny PiS oburzony. "Skandal"
Na tapicerkach nowych gdańskich tramwajów ma być umieszczony herb Wolnego Miasta Gdańska. (Getty Images, Twitter)
bEUIACMR

Rady PiS Przemysław Majewski uważa, że głowy lwów na herbie nie powinny być odwrócone, a skierowane do siebie. Władze spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje tłumaczą jednak, że herb nawiązuje do herbu używanego w miejscowych tramwajach jeszcze przed I wojną światową, który stosowany był do końca lat 40.

Władze Miasta oburzają się gdy wytyka się im dziwaczne nawiązania do antypolskiego Wolnego Miasta Gdańska, tymczasem w nowych tramwajach zamówiono tapicerkę z herbem WMG, a nie Miasta Gdańska. Skandal - napisał gdański radny PiS Przemysław Majewski na Twitterze.
bEUIACMT

Majewski dziwi się decyzji GAiT. - Sprawa dla mnie jest niezrozumiała. Oczekuję wyjaśnień w tej sprawie od spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje - mówi w rozmowie z Radio Gdansk.

Zdaniem Wojciecha Grotta, historyka z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, herb Wolnego Miasta Gdańska nie powinien znaleźć się w nowych tramwajach.

bEUIACMZ
Współcześnie dominuje wersja Wielkiego Herbu Miasta Gdańska z lwami skierowanymi do siebie. Zatem takie odniesienie do przedwojennego miasta Gdańska nie powinno mieć miejsca, tym bardziej że spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje w swoim logo nawiązuje do Wielkiego Herbu Miasta Gdańsk - tłumaczy Wojciech Grott, cytowany przez Radio Gdańsk.
Zobacz także: Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego. Naukowcy o dramatycznych prognozach dla Gdańska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUIACNu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(485)
JAREK
2 dni temu
WSPANIALE CZEKAMY NA TE HERBY BĘDĄ PODKREŚLAĆ NASZ GDAŃSK CUDOWNY
j.g
4 miesiące temu
Nie wiem z czego to się wielu cieszy.No cóż widać tak mamy.Kroczek po kroczku polski nie będzie.A głupie ludzie klaszczą.Na złość sobie.Ale co ja wiem widać historia niczego nie nauczyła.Głupich nie sieja tylko się rodzą.Na tym ugrają Niemcy to kwestia czasu.Chcą być niewolnikami to będą.Teraz czekamy na ruchy oderwania Śląska jak Donbasu.
bvbb
4 miesiące temu
Brawo za pomysł.
bEUIACNv
lkj
4 miesiące temu
Bardzo dobry pomysł.Brawo.
lkj
4 miesiące temu
Bardzo dobry pomysł.Brawo
+/-
5 miesięcy temu
Radnemu pasowałby portret Jankowskiego!
Kiras
7 miesięcy temu
I co .Tak ma byc
wladzio
7 miesięcy temu
Trzeba dostosować do wymogów pana radnego,herby umiejscowione w różnych lokalizacjach. Portal Ratusza Głównomiejskiego, portale Wielkiej Zbrojowni,ściana Bramy Zielonej!
2008 r
7 miesięcy temu
Siedmiu honorowych obywateli miasta Gdańska może stracić swoje tytuły. Dotyczy to postaci z okresu nazistowskiego i PRL-u. Unieważnienie tytułu ma dotyczyć nazistów Adolfa Hitler, Hermanna Göringa i Alberta Forstera, radzieckich wojskowych Konstantego Rokossowskiego, Pawła Batowa i Wiktora Kulikowa oraz Bolesława Bieruta. Wiktor Kulikow
BumCyk
7 miesięcy temu
Bez znaczenia czy to radny PIS, teraz herby przed wojenne a później co swastyki. To tak jak by VW zrobił limitowaną wersje VW garbusa i oznaczył go swastyką to też nawiązywał by do przeszłości
Genia
7 miesięcy temu
Jestem Genowefa mam 81 lat i zapraszam na herbatkę.
Anex
7 miesięcy temu
***** Danzig!
sexoanetka
7 miesięcy temu
mam na imie anetka i oralnie tez zadowole. mam 22 lata i lubie eksperymenty w luzku
bEUIACNn
de mon
7 miesięcy temu
A co ich nie obraża i nie oburza?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić