aktualizacja 

Zabiła męża zgodnie z umową. 76-latka odpowie teraz za morderstwo

11

W Stanach Zjednoczonych doszło do nietypowej zbrodni. Ellen Gilland zastrzeliła w szpitalu swojego śmiertelnie chorego męża. 76-latka została aresztowana, a zdarzenie miało być wcześniej zaplanowane przez obu małżonków.

Zabiła męża zgodnie z umową. 76-latka odpowie teraz za morderstwo
Amerykanka zastrzeliła męża (YouTube, Fox35)

Historia z amerykańskiego stanu Floryda to gotowy scenariusz do hollywoodzkiego filmu. Chociaż ciężko w to uwierzyć to 76-letnia Ellen Gilland zastrzeliła swojego śmiertelnie chorego męża. Zbrodnia została dokonana na szpitalnej sali. Następnie zabarykadowała się w niej na cztery godziny aż do czasu aresztowania. W tym czasie przeprowadzono częściową ewakuację budynku.

Morderstwo Jerry'ego Gillanda miało nietypowy charakter. 77-latek przebywał w szpitalu, gdyż był śmiertelnie chory. Po zastrzeleniu go Ellen Gilland powiedziała policji, że wcześniej zaplanowali wspólnie jego śmierć. Para miała zawrzeć pakt o morderstwie i samobójstwie. 76-latka wypełniła jednak tylko część planu, gdyż po zabiciu męża nie potrafiła odebrać sobie życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Policja zabrała głos w sprawie na zorganizowanej specjalnie konferencji prasowej. Funkcjonariusze zdradzili kilka szczegółów, jednak nie wiedzieli, jak kobiecie udało się wnieść broń do szpitala.

Odbyli rozmowę na ten temat i faktycznie zaplanowali około trzy tygodnie temu, że jeśli nadal jego stan będzie się pogarszać to będzie chciał, aby ona to zakończyła - powiedział szef lokalnej policji Jakari E. Young.

76-latka została zatrzymana przez policję i trafiła do aresztu bez możliwości wyjścia za kaucją. Ellen Gilland stoi teraz w obliczu zarzutu morderstwa pierwszego stopnia i trzech zarzutów napaści z użyciem broni. Głos w sprawie zabrał rzecznik szpitala, który wyraził smutek wobec zaistniałej sytuacji.

Jesteśmy zdruzgotani tragedią, która rozegrała się dzisiaj w kampusie AdventHealth Daytona Beach, i nasze modlitwy są z tymi, których to dotknęło - powiedział rzecznik.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić