Zablokował "korytarz życia". Zero wyobraźni

36

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 38-letniego kierowcy, który nie ułatwił przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, policjanci z Legnicy dotarli na miejsce zdarzenia drogowego na autostradzie ze znacznym opóźnieniem. Za to poważne wykroczenie mężczyzna został ukarany surowym mandatem.

Zablokował "korytarz życia". Zero wyobraźni
Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

Niemal wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie dotarcie na miejsce służb ratowniczych i udzielanie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Niestety, po polskich drogach wciąż jeżdżą nieodpowiedzialni kierowcy z ograniczoną wyobraźnią.

W poniedziałek, 7 marca, na autostradzie A4 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych, jadących od strony Wrocławia w kierunku Zgorzelca. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, podczas przejazdu "korytarzem życia", natrafili na pojazd ciężarowy, którego kierowca całkowicie zablokował drogę.

Choć przepisy nakładają na kierujących obowiązek ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, to w dalszym ciągu nie wszyscy stosują się do tego w praktyce. Mundurowi natychmiast zainterweniowali i nałożyli na nieodpowiedzialnego 38-latka mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł.

Służby ratunkowe niejednokrotnie borykają się z utrudnionym dojazdem do miejsca wypadku, co w rezultacie skutkuje udzieleniem pomocy z opóźnieniem. W przypadku obrażeń zagrażających życiu liczy się każda sekunda.

Kierowco, jeśli droga, którą jedziesz, zaczyna się korkować, to zjedź do krawędzi jezdni zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie czekaj aż usłyszysz sygnały dźwiękowe służb ratowniczych. Pamiętaj, aby pozostawiona przestrzeń między pojazdami umożliwiała nie tylko przejazd w jedną stronę, ale również bezpieczną drogę powrotną. Niedopuszczalnym jest zawracanie i wychodzenie z pojazdów - apelują policjanci.
Zobacz także: Relacja księdza z Charkowa. "Pełna mobilizacja"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić