Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Zabójstwo Polaka w Szwecji. Aresztowano Mohammeda M.

94

39-letni Michał, mieszkający w Sztokholmie, został zastrzelony 10 kwietnia. Szedł on wówczas z synem na basen. Po kilku tygodniach od morderstwa sąd wydał decyzję o aresztowaniu Mohammeda M., który jest głównym podejrzanym w tej sprawie.

Zabójstwo Polaka w Szwecji. Aresztowano Mohammeda M.
Zabójstwo Polaka w Szwecji. Aresztowano Mohammeda M. (Archiwum prywatne)

Do tragedii doszło w kwietniu w Sztokholmie. Polak został zastrzelony po tym, jak zwrócił uwagę grupie młodzieży. 39-latek zginął na oczach 12-letniego syna.

Pod wiaduktem, gdzie doszło do morderstwa, pojawiły się kwiaty i znicze. Premier Ulf Kristersson również złożył tam wiązankę. Polityk wydał oświadczenie, w którym napisał, że pojawił się pod wiaduktem, aby "zaszczepić w ludziach odwagę". - Nigdy nie poddamy się. Pokonamy gangi - podkreślił wówczas.

Michał został postrzelony po tym, jak zwrócił uwagę grupie młodzieży. 39-latek był w drodze na basen ze swoim 12-letnim synem. W tunelu pod wiaduktem doszło do ostrej wymiany zdań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Batman, nudysta i złodziej

Zabójstwo Polaka w Szwecji. Policja aresztowała sprawcę

Teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Według szwedzkiej policji, za zabójstwem Michała stoi 18-letni Mohammed M.

Według dziennika "Fakt", w środę 22 maja za pośrednictwem swojego adwokata nastolatek oświadczył, że nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Śledczy są jednak przekonani, że to on oddał strzał w kierunku Polaka.

Co o nim wiadomo? Nastolatek mieszkał w dzielnicy Skarholmen, tej samej, gdzie zamordowany został Michał. W dniu zabójstwa, 10 kwietnia, był jeszcze niepełnoletni. Dopiero dwa dni temu skończył 18 lat.

Chłopak jest doskonale znany miejscowej policji. Ma już na sumieniu napady i zażywanie narkotyków, o czym alarmowała nie tylko szkoła, ale i służby socjalne.

Za zabójstwo grozi kara od 10 do 18 lat więzienia lub dożywocie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić