Wróć na
Jan Manicki
|

„Zachowywała się agresywnie”. Ukrainka trzymała dziecko w plastikowej torbie

32
Podziel się

29-letnia obywatelka Ukrainy spacerowała ulicami Kijowa i śpiewała kołysankę plastikowej torbie na zakupy. Okazało się, że niesie w niej niemowlę. Świadkowie wezwali policję.

„Zachowywała się agresywnie”. Ukrainka trzymała dziecko w plastikowej torbie
Ukrainka zabrała dziecko na spacer w plastikowej torbie (Instagram)
bCXWfPud

Na dziwnie zachowującą się kobietę zwrócili uwagę przechodnie. Świadek zdarzenia usłyszała płacz niemowlęcia. Po chwili zorientowała się, że płacz dochodzi z jednej z toreb niesionych przez kobietę.

Podeszłam do niej i zapytałam czy mogę zobaczyć co jest w środku. Odmówiła, więc zawiadomiłam policję – relacjonowała świadek.
bCXWfPuf

Zabrała dziecko na spacer w plastikowej torbie

29-letnia obywatelka Ukrainy powiedziała policjantom, że zabrała dziecko na spacer. Stwierdziła, że niemowlę żyję i nie dzieje mu się żadna krzywda. Miała włożyć je do torby, ponieważ nie posiadała wózka.

Matka zachowywała się agresywnie, kiedy poprosiliśmy ją, żeby wyjęła niemowlę – powiedział policjant Maksim Krawczuk.

Policjanci przenieśli dziecko na tylne siedzenie radiowozu. Wezwali także karetkę. Niemowlę zostało zabrane do szpitala, gdzie jego stan jest monitorowany.

bCXWfPul

Świadkowie zdarzenia zwracają uwagę na to, że dziecko mogło się udusić. Było ubrane w zimową kurtkę. Tego dnia temperatura powietrza w Kijowie wynosiła ponad 30 stopni.

Przyjechała do Kijowa w poszukiwaniu pracy

Zatrzymana Ukrainka ma pięcioro innych dzieci. Według wyjaśnień złożonych policjantom przyjechała niedawno z Odessy do Kijowa w poszukiwaniu pracy. Teraz czeka ją grzywna za niedopełnianie obowiązków rodzicielskich.

bCXWfPum
bCXWfPuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Natka mno
2 tyg. temu
Smutne
Baba
2 tyg. temu
Zamiast grzywny powinni pomoc jej stanac na nogi i monitorowac jej stan emocjonalny. Szuka pracy a kto bedzie opiekowal sie dziecmi?
zetka
2 tyg. temu
Teraz czeka ją grzywna... a nie pomoc psychiatry lub jakakolwiek inna?
bCXWfPuH
Anioł.👱🏻‍♀️
2 tyg. temu
Ciężki żal. 😭😭😭
AleX
2 tyg. temu
29-letnia kobieta, matka pięciorga dzieci plus szóste w reklamówce bo nie stać ją na wózek, bezrobotna, a teraz czeka ją grzywna a nie pomoc? tak wygląda Ukraina po 'rewolucji' 2014 roku -serdecznie współczuję.
Najnowsze komentarze (32)
unka
2 tyg. temu
Wszędzie tylko mówią o karaniu matek ,które są w trudnej ,często beznadziejnej sytuacji ,zarówno materialnej jak i psychicznej.Czy nie ma mądrych ,by w końcu podjąć stosowne pomocowe zadania wobec tych nieszczęśnic? Tak, nieszczęśnic!
bubba
2 tyg. temu
Myślę że przypadek sprawił iż dziecko zostało ocalone. Ma juz pięcioro, więc prawdopodobnie to szóste, kombinowała jak zlikwidować.
Ano
2 tyg. temu
Skutki pomarańczowej rewolucji.....
123
2 tyg. temu
zapraszamy do Polszy, tutaj przyjmujemy każdą rodzinę maltretowaną na zachodzie i wschodzie, bo my jesteśmy samozwańczymi obrońcami rodzin prześladowanych w innych częściach świata
wstrząśnięty
2 tyg. temu
No to Ukraińcy sobie wywalczyli "dobrobyt"na Majdanie!!!!Samotna matka z sześciorgiem dzieci jedzie z niemowlakiem w torbie foliowej(bo nie stać jej na wózek)z Odessy do Kijowa za pracą!!!!!
poruszony
2 tyg. temu
Ona przynajmniej nie wyrzuciła torby z niemowlakiem na śmietnik,tak jak "matka Polka" u nas!
poruszony
2 tyg. temu
Ona przynajmniej nie wyrzuciła torby z niemowlakiem na śmietnik,tak jak "matka Polka" u nas!
mmm
2 tyg. temu
Wielkie zgorszenie , a u nas w Polsce jest lepiej? Nie, i 500+ nie pomaga. Gdzie bieda i prymityw takie rzeczy się dzieją.
bCXWfPuz
asia
2 tyg. temu
Z czego ta kobieta zapłaci te grzywnę? przeciez to nonsens stosować taki rodzaj kary, gdy wiadomo,że matka ma sześcioro dzieci i jest bez pracy.Trzeba było zainteresowac sprawa opiekę ,żeby pomogła kobiecie znaleźć pracę, a nie dokładać mandat.
Sasza
2 tyg. temu
Wy Lachy piszcie co uwas A nie unas
kiel
2 tyg. temu
Ukraińcy są jeszcze bardziej prymitywni niż Polacy. Po prawej stronie Wisły Azja.
Mołodyczka.
2 tyg. temu
Wnuczka Chruszczowa i Wasylkoszczuk, a torby plastikowe to u nich ekstra moda.
kasia
2 tyg. temu
aż strach pomyśleć jak się opiekuje pozostałą piątką dzieci
Pis
2 tyg. temu
Tak samo było u nas za rządów Tuska, potem przyszlo plus 500 i dzieci są bezpieczne.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić