Angelika Karpińska| 

Dziecko wypadło z wózka. Matce grozi 5 lat więzienia

68

Policjanci z Zelowa (woj. łódzkie) otrzymali zgłoszenie o pijanej kobiecie, która opiekowała się małym dzieckiem. Roczna dziewczynka wypadła z wózka i trafiła do szpitala. Matce grozi do 5 lat więzienia.

Dziecko wypadło z wózka. Matce grozi 5 lat więzienia
Pijana matka opiekowała się rocznym dzieckiem (Policja)

Do zdarzenia doszło w nocy 1 września. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety, która opiekowała się dzieckiem.

Zgłaszający zeznał, że idąc chodnikiem, zwrócił uwagę na kobietę, która prowadziła dziecięcy wózek. Pani zataczała się, straciła równowagę i upadła na chodnik, przewracając również wózek, z którego wypadło dziecko - informuje Łódzka Policja.

25-latek natychmiast zadzwonił na policję i zaopiekował się dzieckiem. W tym czasie matka dziewczynki próbowała wstać, jednak cały czas traciła równowagę.

Pogotowie przewiozło dziecko do szpitala w Łasku. Policjanci przebadali matkę dziewczynki alkomatem i ustalili, że miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Dziecko wypadło z wózka. Matka usłyszała zarzuty

41-latka została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prokurator objął podejrzaną policyjnym dozorem. Kobiecie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu powiadomiony został sąd rodzinny, mogący ograniczyć lub pozbawić władzy rodzicielskiej. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie. Obecnie decyzją sądu dziewczynka została oddana pod opiekę swojej cioci - podała Łódzka Policja.

Zobacz także: Wrzuciła niemowlę do basenu. Internauci są oburzeni

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić