Zaczęło się. Pierwsze kąpielisko zamknięte

Zamknięte zostało kąpielisko na gdańskich Stogach. Taką decyzję podjął sanepid. Wszystko ze względu na to, iż w wodzie wykryto bakterię Escherichia coli. Wraca więc coroczny problem dotyczący naszego morza.

Zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Pixabay

Nie tak początek wakacji wyobrażali sobie miłośnicy wodnych szaleństw na gdańskich Stogach. Tamtejsze kąpielisko miało rozpocząć swoją działalność w dniu 24 czerwca, ale już wiadomo, że tak się nie stanie.

W wodzie wykryto bowiem bakterie Escherichia coli. Wobec tego kąpielisko zamknięto do odwołania.

Zgodnie z zapowiedziami w piątek otworzyliśmy kąpielisko w Gdańsku Brzeźnie, a kąpielisko na gdańskich Stogach nadal musi pozostać zamknięte - przekazał kierownik gdańskich kąpielisk Łukasz Iwański, cytowany przez PAP.

Badanie wody zostało powtórzone. Prawdopodobnie w sobotę będą znane wyniki. Do czasu otrzymania wyniku, który wykluczy występowanie bakterii w wodzie, kąpielisko pozostanie zamknięte.

Gdańsk. Gdzie można wskoczyć do morza?

Warto odnotować, że w piątek, zgodnie z planami, uruchomiono plażę w Gdańsku Brzeźnie. Pozostałe gdańskie kąpieliska rozpoczną działalność 1 lipca.

Łącznie przygotowano dziewięć kąpielisk, takich jak: Jelitkowo, Piastowska Jelitkowo, Molo Brzeźno, Hallera Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle oraz Świbno.

Co za widowisko! Rój 160 dronów nad Warszawą

Wybrane dla Ciebie