Zadali Rosjanom tylko jedno pytanie. Odpowiedzi są zadziwiające

Rosjanie nie wiedzą, kto mógłby zmienić Władimira Putina na stanowisku prezydenta kraju. Uważają, że przywódca "bardzo dużo zrobił dla Rosji" i "zna się na wszystkim". Wprost przyznają, że nie chcą nowego prezydenta. Tak przynajmniej wynika z sondy, która niesie się po sieci.

Zadali Rosjanom tylko jedno pytanie. Odpowiedzi są zadziwiające
Rosjanie mówią, co sądzą o Putinie (Twitter)

Rosyjscy dziennikarze przeprowadzili sondę uliczną, w której pytali, czy Rosjanie nie chcieliby nowego prezydenta, gdyż obecny rządzi krajem przez ponad 20 lat. Odpowiedzi mogą zaskoczyć. Wszyscy zapytani uważają, że nie ma takiej osoby, która mogłaby usiąść w fotelu prezydenta Rosji oprócz Władimira Putina.

"Jest cudowny"

Padają różne argumenty. Jedna z kobiet powiedziała, że "Putin bardzo dużo zrobił dla kraju". Inna Rosjanka dodaje, że nie widzi dla siebie żadnego innego prezydenta. Jej zdaniem, nie jest ważne to, że siedzi u władzy przez ponad 20 lat, ponieważ "wie wszystko". - Wierzymy mu i ufamy. Jest cudowny - mówi.

Zaskakuje jednak fakt, że w identyczny sposób wypowiadają się również młodzi Rosjanie. Nie przeszkadza im fakt, że urodzili się i dorastali w kraju, gdzie cały czas rządził Władimir Putin. Na dodatek wygląda na to, że nie wadzi im również agresywna polityka, której ofiarami od lutego są Ukraińcy. - Wszystko jest dobrze, po co coś zmieniać? - pyta młoda Rosjanka. Inny dodaje, że nawet można zlikwidować wybory, ponieważ zawsze będzie rządzić Władimir Putin.

Chcę, żeby on był jeden jedyny i na zawsze - mówi młody Rosjanin.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Putin może rządzić do 2036 roku

W 2021 roku prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę, która umożliwia mu ubieganie się o dwie następne kadencje prezydenckie. Obecna, sześcioletnia, kończy się w 2024 roku. Zgodnie z nowelizacją w przypadku osób, które pełniły urząd prezydenta w momencie przyjęcia nowelizacji, liczba kadencji prezydenckich zaczyna być liczona od nowa, bez uwzględnienia kadencji sprawowanych w przeszłości.

Oznacza to, że 70-letni Władimir Putin będzie mógł startować w następnych wyborach i w rezultacie pozostać na stanowisku do 2036 roku. Putin rządzi Rosją od 2000 roku. Pełnił urząd prezydenta przez dwie kadencje do 2008 roku. W latach 2008-12 był premierem. Powrócił na Kreml po tej czteroletniej przerwie i obecnie sprawuje drugą sześcioletnią kadencję prezydencką.

Zobacz także: Szantaż Rosji. Putin znów się przeliczył. "Przejaw bezradności na froncie"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić