Żadnej kostki brukowej w centrum. Szykują się na 11 listopada

11

Warszawski ratusz zadecydował, że usunie materiały budowlane z przebudowywanego ronda Dmowskiego "ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców". Wcześniej prawicowi politycy sugerowali, że władze stolicy "chcą celowo prowokować" uczestników nielegalnego Marszu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.

Żadnej kostki brukowej w centrum. Szykują się na 11 listopada
Warszawa usuwa materiały budowlane z ronda Dmowskiego (Twitter)

Dariusz Matecki, szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim opublikował w zeszłym tygodniu na Twitterze zdjęcia z Warszawy. Widać na nich leżącą luźno kostkę brukową i wiele materiałów budowlanych. Jego zdaniem, może to być celowa prowokacja przed Marszem Niepodległości 11 listopada.

Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Sugeruję, aby z Ronda Dmowskiego pilnie zniknęły takie miejsca. No, chyba że ktoś celowo chce prowokować, ale chyba tak nie jest, prawda Panie Trzaskowski? - skomentował.

Ratusz usunie kostkę brukową z centrum Warszawy

3 listopada w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej warszawski radny PiS Michał Szpądrowski zaapelował do ratusza, "aby uprzątnął niebezpieczne materiały z ronda Dmowskiego".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warszawski ratusz zadecydował w czwartek, że wszystkie materiały budowlane z ronda Dmowskiego znikną przed marszem 11 listopada. Rzeczniczka urzędu miasta przyznała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że może to opóźnić inwestycję.

Robimy to jednak ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Nie chcemy, by materiały posłużyły chuliganom - powiedziała Monika Beuth-Lutyk.

Inwestycja może być opóźniona

Ratusz dodaje, że przebudowa ronda zaczęła się w sierpniu i miała zakończyć się w styczniu. Teraz prace zostaną jednak przerwane, aby wywieźć z terenu kostkę brukową. "Cały szereg działań został podporządkowany zapowiedziom narodowców, że odbędzie się marsz, mimo że nie powinien, bo jest tam zarejestrowane inne zgromadzenie" - powiedziała.

To zakłóci wszystkie roboty, ale nie widzimy innego wyjścia. To sytuacja absurdalna, że musimy tak zabezpieczać plac budowy. Zrobimy to, bo ważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, ale liczymy również na policję - podkreśliła rzeczniczka.

Marsz odbędzie się mimo zakazu

W tym roku sąd prawomocnie uchylił zgodę wojewody na zgromadzenie cykliczne wydaną Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. Mimo to szef stowarzyszenia Robert Bąkiewicz zapowiedział w oświadczeniu: "Ruszymy z Ronda Dmowskiego i przejdziemy na błonia Stadionu Narodowego".

Zobacz także: Wielka akcja CBŚP w Warszawie. Ujawnili nagranie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić