Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

W końcu porządna kara. Zobacz, ile musi zapłacić 33-latek z Gniezna

378
Podziel się:

Śmieci w polskich lasach to istna plaga. Jeżeli uda się złapać delikwenta zazwyczaj zostaje on ukarany niskim mandatem. Ale nie tym razem! Sąd wymierzył surową karę dla 33-letniego mieszkańca Gniezna, który wyrzucał części samochodowe w lasach na terenie woj. wielkopolskiego.

W końcu porządna kara. Zobacz, ile musi zapłacić 33-latek z Gniezna
33-latek wywoził śmieci do lasu.

Polskie lasy toną w śmieciach. Wyrok w sprawie 33-letniego mieszkańca Gniezna jest dowodem na to, że kara za zaśmiecanie lasów może być bardzo bolesna. Oby było przestrogą dla tych, którzy bez wyrzutów sumienia zaśmiecają środowisko.

W kwietniu w lesie pomiędzy Pawłowem i Baranowem w gminie Czerniejewo (woj. wielkopolskie) odkryto dzikie wysypisko części samochodowych w lesie. Na miejsce wezwano policję.

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gniezno natrafili na dane adresowe jednego z komisów przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. Po przesłuchaniu właściciela komisu ustalono sprawcę, którym okazał się 33-letni gnieźnianin. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Policjanci zobowiązali go także do posprzątania śmieci, czego długo nie zrobił.

Jak się okazało, gnieźnianin urządził sobie dzikie wysypisko również na terenie Leśnictwa Brody i Leśnictwa Zakrzewo. Sprawa trafiła do sądu.

33-latek musi zapłacić 8,5 tys. zł

W czwartek 29 lipca br. funkcjonariusze z KPP Gniezno poinformowali, że 33-latek słono zapłaci za zaśmiecanie lasów. Gnieźnianin musi zapłacić 8,5 tys. zł grzywny (w tym opłata za posprzątanie i koszty sądowe) za porzucenie śmieci.

Sąd dotkliwie ukarał mieszkańca Gniezna. To finał sprawy wyrzucenia śmieci między Pawłowem a Baranowem w gminie Czerniejewo o której pisaliśmy 13 kwietnia br., a do której obiecaliśmy wrócić, gdy zapadnie wyrok sądowy - informuje policja.

Dodatkowo właściciel komisu, z którego pochodziły odpady, został ukarany grzywną w wysokości 2 tysięcy złotych.

Zobacz także: Wypał węgla drzewnego w Bieszczadach. To nagranie wywołało lawinę komentarzy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(378)
lolopj
8 miesięcy temu
Tusk wprowadził ustawę śmieciową, żeby nie wywalać śmieci do lasów, jak widać monopolizacja regionalna rynku odpadów nic nie dała...
Pan Wacio
10 miesięcy temu
Lasy zaśmiecone, ale po jakiego rząd wycina tyle drzew w miastach? U mnie rosły wysokie, 30-metrowe piękne drzewa równo wzdłuż linii kolejowej. Po co je wycięli? Wytlumaczy mi to ktoś?
Lesznowola ko...
10 miesięcy temu
Gmina Lesznowola firma Jarper. Styropian z opakowań. Działalność gospodarcza. Styropianu do zmieszanych nie wolno. PSZOK tylko dla gospodarstw domowych, nie wolno. Co mam zrobić ze styropianem? "Nie wiemy". Jeszcze mam gdzie trzymać ale co dalej?
Zenon
10 miesięcy temu
Może najpierw kara dla idiotów z BMW 150km/h przy ograniczeniu 90. Potencjalni zabójcy jeżdżą po drogach to 200pln, ekologia pierwsza.
Naszkiewicz
10 miesięcy temu
Co to za kara? Powinno być co najmniej 100 tys. zł.
Antybankster
10 miesięcy temu
8 tysięcy!!!!. Powinno być 80 tysięcy.
Mik
10 miesięcy temu
8,5tys.zl ale kara!?50tys.to może by odczol
Janusz
10 miesięcy temu
A czym się różni legalne wysypisko od nielegalnego? I co zrobić ze śmieciami jak nigdzie nie chcą ich przyjąć a straż gminna kontroluje paleniska że nawet nie można ich spalić??? W lesie te śmieci nikomu by nie przeszkadzały.
P. G
10 miesięcy temu
8tyśi to on zarobi w godzinę.
Aerodyna
10 miesięcy temu
100 tys powinno być.
Koper
10 miesięcy temu
Chorzy jesteście. Chcesz zdać odpady to nie przyjmują , bo nie , PSzoKi to nieporozumienie. Segreguje śmieci a teraz się buduje i po tym co widzę to zaczynam się nie dziwić tym co pozbywają się w taki sposób śmieci. zakłady koszą kasę za segregację maszynami z naszych pieniędzy. pieprzyc te ustawy śmieciowe. tylko one do tego doporowadzaja
Remondis
10 miesięcy temu
Śmiech kpina żart.Zdecydowania kara owa jest za niska ludzie wyrzucają odpady za miliony zamykają firmę słup a śmieci zostają a potem niema komu posprzątać.I my podatnicy płacimy za złodzieji na dzień dobry powinno być na grubo żeby nikt nawet nie pomyślał o wyrzuceniu czegoś gdzie nie wolno i nigdy nie powinno się wyrzucać.
łoś z tego la...
10 miesięcy temu
nie 8,5 tys a 85 tys. powinien wynosić mandat lub grzywna z wyroku sądu, widać co ktoś z tego sądu naprawia darmowo swój samochód u tego facia.
Yhyu
10 miesięcy temu
Śmiech na sali za takie rzeczy powinien zapłacić ze 30 tys. I dane oraz wizerunek do publicznej wiadomości
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić