aktualizacja 

Zaginięcie Madeleine McCann. Zorganizowano poszukiwania na szeroką skalę

0

Trudno o sprawę, która miałaby większy rozgłos niż zaginięcie Madeleine McCann. Mimo że od tajemniczego zniknięcia Brytyjki minęło już 16 lat, wciąż nie ustają próby odkrycia, co ją spotkało. Teraz odbyły się kolejne poszukiwania – czy przyniosły efekty?

Zaginięcie Madeleine McCann. Zorganizowano poszukiwania na szeroką skalę
Odbyły się poszukiwania ciała Madeleine McCann. Czy przyniosły jakikolwiek przełom w tajemniczej sprawie? (Getty Images, 2023 Getty Images)

Madeleine McCann ostatni raz była widziana przez rodziców 3 maja 2007 roku. Mimo że wizerunek Brytyjki został rozpowszechniony praktycznie na całym świecie, do dziś nie wiadomo, co dokładnie spotkało dziewczynkę.

Zaginięcie Madeleine McCann. Czy poszukiwania przyniosły przełom?

Jak informuje Agencja Reutera, w Portugalii odbyła się szeroko zakrojona akcja, mająca na celu odnalezienie zwłok Madeleine McCann lub związanych z zaginięciem dziewczynki poszlak. Do poszukiwań doszło na wniosek niemieckiej prokuratury.

Poszukiwania odbywały się na odległych obszarach w głąb lądu od nadmorskiego kurortu Algarve. Właśnie tam zatrzymali się rodzice Madeleine McCann z dziećmi w trakcie tragicznego w skutkach wyjazdu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

W trakcie poszukiwań portugalscy policjanci byli wspierani przez przedstawicieli niemieckiej prokuratury. Właśnie z tego kraju pochodzi nieoficjalny główny podejrzany o porwanie dziewczynki – Christian Brueckner.

Oczywiście istnieją pewne oczekiwania, ale nie są one wysokie – mówił jeszcze przed poszukiwaniami niemiecki prokurator Christian Wolters (Agencja Reutera).

Do poszukiwań zaangażowano psy tropiące. Wśród sprzętu, którego użyto, były m.in. traktory do ścinania drzew, a śledczy przekopywali i przeczesywali duże połacie terenu. Do wiadomości publicznej nie przekazano, czy trafiono na jakiekolwiek wskazówki dotyczące porwania dziewczynki.

Agencji Reutera udało się dotrzeć do osoby z otoczenia śledczych i uczestników poszukiwań. Anonimowy informator relacjonował, że podczas całej akcji nie udało się trafić ani na potencjalne zwłoki Madeleine McCann, ani nawet ewentualne wskazówki.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić