Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DSM
|

Zaintrygowany rybak nagrał dziwne stworzenie. Internet eksplodował

20
Podziel się

Brazylijski rybak zdziwił się, zobaczywszy pływający w oceanie "dziwny przedmiot". Zrobił znalezisku zdjęcia i pozwolił mu dalej pływać. Dopiero internauci uświadomili mu, jak ogromne miał szczęście.

Zaintrygowany rybak nagrał dziwne stworzenie. Internet eksplodował
Niezwykły okaz. Rybak znalazł w oceanie jajo rekina (Instagram, Nego Noronha)
bEKkPQPp

"Przez 43 lata życia nie widziałem czegoś podobnego". Brazylijski rybak nurkował w poszukiwaniu ośmiornic w wodach archipelagu Fernando de Noronho, kiedy jego uwagę przykuł dziwny pomarańczowy "przedmiot" unoszący się na wodzie.

Nurkowałem, żeby złapać ośmiornice, kiedy zobaczyłem to coś, unoszące się na wodzie i podpłynąłem z ciekawości. Nie miałem pojęcia, co to jest - wspominał Erivaldo Alves Silva, lepiej znany jako Nego Noronha, w rozmowie z lokalnymi mediami.
bEKkPQPr

Z pomocą przyszli jak zwykle internauci. Rybak zrobił zdjęcia i nagrał dziwne znalezisko, po czym zostawił je w spokoju w oceanie. Kiedy wrzucił nagrania jako Stories na Instagramie, podekscytowani internauci poinformowali go, że znalazł jajo rekina.

Nigdy czegoś takiego nie widziałem w ciągu moich 43 lat na wyspie. Według biologów to naprawdę rzadkie znalezisko - napisał na Instagramie rybak.
bEKkPQPx

Według brazylijskich biologów to jajo złożyła samica rekina wąsatego. Ten gatunek jest jajożyworodny, co oznacza, że rekiny rozwijają się autonomicznie w jaju, które jest wewnątrz organizmu matki. Odżywiają się żółtkiem i wykluwają niedługo po zniesieniu jaj przez samicę.

Mam 31 lat i nigdy nie widziałem jaja rekina wąsatego na wolności. To odkrycie to dowód na to, że populacja rekinów w Noronha ma się coraz lepiej - cieszy się Léo Veras, inżynier rybołówstwa, cytowany przez brazylijski portal G1.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkPQPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Miki
miesiąc temu
Po tym jak morza oceany są zatruwane nie ma się co tu dziwić co tam się dzieje . Wystarczy spojrzeć na ludzi co się dzieje.
Hum
miesiąc temu
Zaraz a czy to nie jest czasem ikra a nie jajo?
bomba
miesiąc temu
Internet podobno eksplodował a jednak wszystko działa. Dziwne.
bEKkPQPT
Wójt Burak
miesiąc temu
Co za cienias.Niby człowiek żyjący z morza, a guzik o tym morzu wie. Durnia, niedouka zawsze łatwo byle czym zadziwić i więcej go Śmieszy, niż tego który stara się poznać i zrozumieć rzeczywistość. No cóż, samo życie. Naszych polityków też wszystko dziwi.
WQEE
miesiąc temu
a juz myslałem ze to jajka JAROSŁAWA
Madka
miesiąc temu
Kocham PIS i darmowe pieniążki
ika
miesiąc temu
Info dla znaffcuf: 1.rekin wąsaty należy do rodziny Ginglymostomatidae - kosmopolitycznych, morskich ryb chrzęstnoszkieletowych z rzędu dywanokształtnych.Są to rekiny jajożyworodne 2.Żyworodność lecytotroficzna, jajożyworodność (łac. ovoviviparia) – odmiana żyworodności polegająca na tym, że po zapłodnieniu wewnętrznym zarodki pozostają w błonach jajowych wewnątrz organizmu matki, odżywiają się żółtkiem i zachowują całkowitą autonomię podczas rozwoju. Młode uwalniają się z błon jajowych bezpośrednio przed złożeniem jaj, w trakcie lub zaraz po ich złożeniu przez samicę. (Za wikipedią)
Raffi
miesiąc temu
Chyba jajco samca rekina znalazł. Samice rekinów nie mają jaj a co więcej nie znoszą jaj.
Neo
miesiąc temu
Dziś na BBC earth był program i rekinach. Samica wpływała na płytsze wody, namorzyny i rodziła kilka młodych. Rekiny nie składają jaj!
Kur
miesiąc temu
Zazwyczaj powstają z żółtka, a odżywiają się białkiem, ale może rekiny mają odwrotnie.
ale jaja
miesiąc temu
niech się cieszy, że nie zobaczył z bliska ksenomorfa
PisDzielec
miesiąc temu
Mi to wyglada na rozmokniete mango...
Babcia
miesiąc temu
To jajecznice by zrobił z tego czy nie.
bEKkPQPL
rys0101
miesiąc temu
Pierwsze słyszę że rekiny znoszą jaja / ale jaja/.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić