Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zajęcia w szkołach. Kiedy powrót do szkół? Kto ma zajęcia od 25 maja?

0

25 maja do placówek będą mogli wrócić uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Ponadto prowadzone mają być konsultacje dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Jakie zasady będą obowiązywać?

25 maja do szkół mogą wrócić najmłodsi uczniowie
25 maja do szkół mogą wrócić najmłodsi uczniowie (Pixabay)

Epidemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia szkół w Polsce. Wobec tego uczniowie i nauczyciele musieli przestawić się na zdalne nauczanie. Wiele wskazuje na to, że taka forma edukacji będzie obowiązywać już do końca roku szkolnego, ale nie dla wszystkich.

25 maja do placówek będą mogli wrócić uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych.

Oczywiście w szkołach wprowadzone zostaną ściśle określone zasady sanitarne. W grupie będzie mogło przebywać do 12 uczniów, a nadzór nad nimi - w miarę możliwości - mają sprawować ci sami nauczyciele. Istotne jest również to, by dana grupa przebywała w tej samej sali. Ponadto minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na jedną osobę.

Zobacz także: Trójka i Kazik poza listą. Sławomir Nitras: płaczę, gdy widzę, co dzieje się z tym radiem

25 maja ruszają konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów

Koronawirus mocno pokrzyżował plany maturzystów i ósmoklasistów. Ich egzaminy zostały przełożone, a kontakt z nauczycielami stał się w jakimś stopniu ograniczony. W ostatnich dniach przed egzaminami uczniowie będą mieli szanse na uczestnictwo w stacjonarnych konsultacjach.

Podczas konsultacji też będzie trzeba przestrzegać licznych zasad. Co oczywiste, mogą z nich skorzystać tylko w pełni zdrowi uczniowie. Zachowywany ma być dystans, a ponadto trzeba szczególnie troszczyć się o higienę osobistą. Jeżeli konsultacje będą mieć charakter grupowy, to może w nich uczestniczyć maksymalnie 12 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić