Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Zakonnica znęcała się nad dziećmi. "Biła, zaklejała usta, wiązała ręce i nogi"

320
Podziel się:

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko zakonnicy, która znęcała się nad dziećmi z przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie. Miała zaklejać im usta, wiązać ręce i nogi i zamykać je w ciemnym pomieszczeniu.

Zakonnica znęcała się nad dziećmi. "Biła, zaklejała usta, wiązała ręce i nogi"
Zakonnica oskarżona o znęcanie się nad dziećmi (Getty Images)

Siostra Sylwia Maria J. odpowie przed sądem za znęcanie się nad dziećmi. Prokuratora Rejonowa w Puławach skierowała do sądu akt oskarżenia.

Zakonnica znęcała się nad wychowankami

Przez ponad rok zakonnica miała psychicznie i fizycznie znęcać się dziećmi uczęszczającymi do przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie. Wszystko wyszło na jaw w 2019 r., gdy rodzice jednego z pokrzywdzonych dzieci zgłosili sprawę do kuratorium.

Krzyczała na małoletnich, szarpała, chwytała, ciągnęła za nadgarstki. Zaklejała usta taśmą, wiązała ręce i nogi - powiedziała "Dziennikowi Wshcodniemu" Katarzyna Abramowicz-Piłat, zastępca prokuratora rejonowego w Puławach.

Zakonnica w ramach kary miała zamykać dzieci w ciemnym pomieszczeniu do przechowywania sprzętu. Jednej z dziewczynek miała naderwać ucho, a chłopca chwyciła tak mocno, że pojawiły się u niego obrzęki i zaczerwienienia.

W sumie kobieta, która jest zakonnicą od blisko 30 lat, znęcała się nad 8 wychowankami. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Przed Komisją Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim nadal toczy się postępowanie w jej sprawie.

Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(320)
Gość
11 miesięcy temu
Gdyby od jakiegoś porywczego tatki dostała z bańki, to szybko by się uspokoiła.
Ree
rok temu
Jak chodzilem do podstawówki, lata 60/70 to wychowawczyni biła linijką i ciągnęła za uszy. Raz mi naderwala ucho. Rodzice przyszli do szkoły i ją przepraszali za moje zachowanie. W domu dostalem łomot
Trzask
rok temu
prawda to? wątpliwe
Wierząca
rok temu
W takim razie ja stwierdze, że matki karcące i bijące własne dzieci również mają problemy psychiczne. Dlaczego wg was chore są tylko zakonnice? Matki bijące własne dzieci też mają nie równo pod sufitem.
Misiek
rok temu
W tekście nie ma nic o dowodach. Jak widać nie potrzebujecie ich - z założenia takie osoby są winne :)
Maria
rok temu
W pewnym dużym mieście w szkole podstawowej nauczała dzieci lekcji religii siostra zakonna ,która była niedobra dla tych dzieci nie miała jednej dłoni i dzieci z tej szkoły opowiadały między sobą że jest naznaczona przez Pana Boga za złośliwość.
Albina
rok temu
Wyjątkowo nie trawię zakonnic "sióstr" _nazwa nie adekwatna. To są osoby egoistyczne, odczlowieczone walczące nawet między sobą, aby przypadkiem która lepsza nie była. Czasami się zastanawiam, czy one wierzą w Boga bo na pewno Go się nie boją. Tzw prowincjalne podobnie postępują _kto donosi, podlize się, oczernia to ma dobrze a niszczy się rzeczywistości te co w gruncie rzeczy jeszcze mają coś z człowieczeństwa
Do.Ciekliwy
rok temu
Na pewno miłosierny i litościwy pan bóg i Jezusek jej kazali...
Pielęgniarka
rok temu
Kto normalny zapisuje dzieci do przedszkola prowadzonego przez zakonnice.
kaktus
rok temu
Instytucje kościelne nie powinny zajmować się małoletnimi dziećmi . Ktoś kto nigdy nie miał swoich dzieci nie zna problemów wychowawczych , jak się pojawiają to dochodzi do agresji. Powinno się zlikwidować okna życia w instytucjach kierowanych przez kler.
Tak
rok temu
Zasługuje na czapę.
Postuluję.
rok temu
Dla celibateriuszy zakaz kontaktu z dziećmi!!! 8 przypadków na 30 lat to jakaś bzdura. Rodzice ośmiu dzieci odważyli się o tym mówić.
Wojtek
rok temu
Jak można być tak nieodpowiedzialnym rodzicem żeby oddawać swoje dzieci czemu kolwiek co jest klerowakie
Pola
rok temu
Zaraz będzie, że to znowu atak na Kościół, ale czy ktoś z tych co tak mówi zastanawia się co czuja dzieci i rodzice tych dzieci? To ta zakonnica przepuściła atak! Powinna iść siedzieć, po prostu. Tyle litości ile miała dla maluchów tyle teraz ja mam dla niej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić