o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Wyszło na jaw, co robiły zakonnice. Skandal w Niemczech

105
Podziel się

Wielki skandal w niemieckim Kościele. W Darmstaft zapadł wyrok w sprawie 63-letniego dziś mężczyzny, który jako dziecko przez lata był gwałcony przez księży. W przestępstwa zamieszane są zakonnice, które stręczyły chłopców z domu dziecka księżom, politykom i biznesmenom. O wyroku informuje "Der Spiegel".

Wyszło na jaw, co robiły zakonnice. Skandal w Niemczech
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bEicaQGJ

Skandal w niemieckim Kościele. 63-letni dziś mężczyzna, który chce pozostać anonimowy, w marcu 1963 roku, kiedy miał 5 lat trafił do domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Boskiego Zbawiciela w niemieckim mieście Spira.

Jako mały chłopiec przeżył tam prawdziwe piekło. Według zeznań 63-latka Salwatorianki stręczyły małych chłopców z sierocińca księżom, politykom i biznesmenom, którzy gwałcili dzieci podczas orgii. Katolickie zakonnice brały za to pieniądze. Jak zeznała ofiara w latach 1963-1972 został zgwałcony około tysiąca razy.

bEicaQGL

Niedawno odkryto nowe fakty w sprawie po zeznaniach biskupa Spiry Karla-Heinza Wiesemanna, który wskazał duchownego Rudolfa Motzenbäckera (zmarł w 1998 r.), który był zamieszany w przestępstwa pedofilskie. W domu Motzenbäckera bito i gwałcono dzieci.

Jak donosi "Der Spiegel" 63-latek powiedział, że ​​został "dosłownie zaciągnięty" przez zakonnice do mieszkania Motzenbäckera, gdzie odbywały się orgie. Kiedy stawiał opór, był bity.

Te zakonnice były po prostu alfonsami - powiedział mężczyzna.
bEicaQGR
Był tam pokój, w jednym kącie zakonnice podawały mężczyznom napoje i jedzenie, a w drugim dzieci były gwałcone. Zakonnice zarabiały na tym pieniądze. Ci mężczyźni ofiarowali hojne datki - czytamy w zeznaniach.

Mężczyzna zeznał, że podczas jednego spotkania z pedofilami został zgałcony przez trzech księży jednocześnie.

Czasami biegałem w poplamionym krwią ubraniu, krew spływała mi po nogach. Przez te lata spędzone w domu dziecka byłem wykorzystany seksualnie około tysiąc razy - powiedział.

63-latek zeznał w sądzie, że zakonnice odegrały kluczową rolę w przestępstwach pedofilskich w tamtych latach. Mężczyzna twierdził nawet, że same siostry molestowały seksualnie nieletnich chłopców. Dom dziecka w Spirze został zamknięty w 2000 roku.

bEicaQGS

Sąd ogłosił wyrok w sprawie

Sąd Opieki Społecznej w Darmstadt właśnie ogłosił wyrok. Kościół katolicki zapłaci mężczyźnie 15 tys. euro (ok. 67 tys. zł) odszkodowania i 10 tys. euro (ok. 45 tys. zł ) na pokrycie kosztów terapii oraz emerytury.

Co mi po tych pieniądzach? Moje małżeństwo i zdrowie jest zrujnowane - powiedział pokrzywdzony mężczyzna, który cierpi na zespół stresu pourazowego i depresję.
bEicaQGT
Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: "Powinna to wyjaśnić niezależna komisja kościelna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicaQHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
prawda
3 dni temu
juz wkotce nastapi ostrzezenie przeswietlenie sumien wielu ludzi tego nie przezyje z powodu swoich grzechow przeczytajcie ostrzezenie mini sad garabandal
Koko
miesiąc temu
Za krzywdy dzieci które nie ma kto obronić ludzie którzy je krzywdza powinni przejść piekło na ziemi
anna
2 miesiące temu
DLACZEGO NE DZIWI MIE TAKIE ZACHOWANIE W KOŚCIELE KATOLICKIM? ktoś wie?
bEicaQHn
babcia
4 miesiące temu
Niezalezna komisja nie moze byc koscielna
Albatros
5 miesięcy temu
Z tymi pingwinami też się rozprawimy we właściwym czasie.
Obywatel
6 miesięcy temu
Czuję do nich niewyobrażalną pogardę.
ks Lemański
6 miesięcy temu
"Mężczyzna chce być anonimowy" ale zakonnice otwarcie podają swoje nazwiska. Jedna z nich to Marta Lempart a druga Joanna Scheuring-Wielgus
Bary
6 miesięcy temu
ani salwatorianki ani Siostry Boskiego Zbawiciela nigdy nie zamieszkiwały ani nie pracowały w Spirze. Wiem, bo je znam i sprawdziłem.
bruno
6 miesięcy temu
Do kamieniołomów za kara a nie do porządnego aresztu
skorpion
6 miesięcy temu
67 tyś zł??? nie milion jaki dostała pewna pani u nas??? skandal!!!
HMM
6 miesięcy temu
Na podstawie jednego zeznania ogłoszono wyrok?
HAHAHA
6 miesięcy temu
Kto to jest pan ksiądz? Odpowiedź: pan( z małej litery)ksiądz, to taka osoba, do której obce dzieci mówią: Ojcze, a własne Wujku.
Zygmunt
6 miesięcy temu
Jakoś mnie żaden ksiądz nie zgwałcił, ani nie miałem żadnych propozycji seksualnych z ich strony. A miałem do czynienia z niejednym księdzem, jak byłem chłopcem, to byłem bardzo ładny. Miałem propozycje za to w toaletach publicznych i w parkach przez ludzi świeckich. Teraz nie lubię korzystać z toalet publicznych.
bEicaQHf
Logik
6 miesięcy temu
Stajesz się tym czym się karmisz...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić