o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Śląskie. Straszył ofiary grzechem śmiertelnym. Ksiądz usłyszał wyrok

37
Podziel się

Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim wydał wyrok w sprawie księdza Kazimierza G., którego oskarżono o wykorzystywanie seksualne kilkunastu dzieci. Były proboszcz parafii w Godowie został skazany na 10 lat więzienia.

Śląskie. Straszył ofiary grzechem śmiertelnym. Ksiądz usłyszał wyrok
Ksiądz pedofil skazany (Pixabay)
bDIBMRDp

63-letni ksiądz Kazimierz G. został uniewinniony od tylko 1 z 17 zarzucanych mu przestępstw. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok 10 lat więzienia nie jest prawomocny.

Duchowny został oskarżony o wykorzystanie seksualne 15 dzieci w latach 2001-2003. Jego ofiary miały od 9 do 13 lat i należały do różnych grup liturgicznych w parafii w Godowie k. Wodzisławia Śląskiego. Kazimierz G. był wówczas proboszczem.

bDIBMRDr

Duchowny został zatrzymany i aresztowany na początku lipca 2019 r. We wrześniu ubiegłego roku gliwicka prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia. Postępowanie wszczęto po tym, jak jeden z pokrzywdzonych opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym twierdził, że w przyszłości był wykorzystywany przez księdza Kazimierza G. Wówczas zaczęły zgłaszać się do niego inne ofiary.

Wśród pokrzywdzonych - dziś już dorosłych - są byli ministranci, członkowie chórku dziecięcego i służby liturgicznej dziewcząt. Prokuratura ustaliła, że ksiądz zapraszał do siebie dzieci pod pretekstem umożliwienia im zagrania na komputerze, obejrzenia bajki lub filmu, czy skorzystania z internetu. Zastraszał je, mówiąc, że nie mogą nikomu powiedzieć o tym, co z nimi robi, bo będą miały grzech śmiertelny.

bDIBMRDx

Jak podaje "Dziennik Zachodni", ksiądz był bardzo lubiany przez mieszkańców parafii. Po jego zatrzymaniu nie mogli się otrząsnąć.

Zobacz także: Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Po "Don Stanislao" Zgłaszają się do mnie kolejne osoby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIBMRDy
bDIBMRDS
Źródło:
KOMENTARZE
(37)
Andy
2 miesiące temu
Powinien 20 bez możliwości skrócenia i w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze !!!
Mike
2 miesiące temu
Sprawiedliwość, dopiero nadejdzie gdy trafi do więzienia, tam zostanie cudownie ozdrowiony.
1212
2 miesiące temu
Polski Kościół Katolicki w pigułce
bDIBMRDT
Roman
2 miesiące temu
Tyle za jedno dziecko. Gdzie reszta? Miejmy nadzieję że współwięźniowie dokończą dzieła.
Mike
2 miesiące temu
Sprawiedliwość będzie jak trafi do więzienia.
Najnowsze komentarze (37)
........
miesiąc temu
sprawiedliwa kara spotka go dopiero w zakładzie karnym
mmm
2 miesiące temu
Jak tam don Stanislao? Co tak ucichło? Już "niewinny"?
gość
2 miesiące temu
Szybko się opamiętały te osoby ,dlaczego tak późno.
katolik
2 miesiące temu
A moglbym psa koscielnego powiesic? Jestem wierzacy w Boga ale znam grzeszki kleru. Dajcie mi go w moje lapki. Dr. Mengele z Auswitz to pestka przy tym co ja bym zrobil temu kapucynowi. Szczesc Boze. Amen.
666
2 miesiące temu
Mam nadzieje ze ksiądz przebaczy Polsce
bronek
2 miesiące temu
Dostanie pojedynczą celę z wygodami i internetem by mógł sobie dzieciaczki oglądać. Kuria już o to się postara. Krzywda mu się nie stanie.
jadzia
2 miesiące temu
kościół wymyślił takie rzeczy jak grzech śmiertelny żeby sterować ludźmi,a dziećmi najłatwiej,na szczęście to już się zmienia.
Lol
2 miesiące temu
A co z innymi ?
bDIBMRDL
oko
2 miesiące temu
Myślisz Kościół myślisz pis
Mac
2 miesiące temu
W przyszłości były wykorzystywane !!! Tych wypocin czytać się nie da !!!
xernos
2 miesiące temu
Nieważne kto ale za taki czyn powinni kastrować chemicznie. I sam ksiądz powinien z automatu stracić prawo do odprawiania jakichkolwiek nabożeństw. Dodatkowo celibat powinień być wyborem a nie koniecznością. Co innego dorosła kobieta a co innego młode dziecko...
Cela
2 miesiące temu
Co za bezczelność. Oskarżono i skazano niewinnego księdza. On tych młodych ludzi zapoznawał z przyjemnościami życia dorosłych a tu zaraz więzienie.
lucek
2 miesiące temu
a gdzie byli rodzice tych dzieci, potomkowie z czworaków cieszyli się ,że ich dziecko jest pod dobrą opieka albo olewali to i to są właśnie tego skutki, nawet jakby któryś oś powiedział na klechę to dalej by nie wyszło
gość
2 miesiące temu
Dlaczego wszystko tak późno ,jak dorośli oskarżają i tłumaczenie ,że zastraszał . O co tu w tym wszystkim chodzi ,o zemstę czy faktyczną sprawiedliwość.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić