o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Śląskie. Straszył ofiary grzechem śmiertelnym. Ksiądz usłyszał wyrok

37
Podziel się

Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim wydał wyrok w sprawie księdza Kazimierza G., którego oskarżono o wykorzystywanie seksualne kilkunastu dzieci. Były proboszcz parafii w Godowie został skazany na 10 lat więzienia.

Śląskie. Straszył ofiary grzechem śmiertelnym. Ksiądz usłyszał wyrok
Ksiądz pedofil skazany (Pixabay)
bELrvGad

63-letni ksiądz Kazimierz G. został uniewinniony od tylko 1 z 17 zarzucanych mu przestępstw. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok 10 lat więzienia nie jest prawomocny.

Duchowny został oskarżony o wykorzystanie seksualne 15 dzieci w latach 2001-2003. Jego ofiary miały od 9 do 13 lat i należały do różnych grup liturgicznych w parafii w Godowie k. Wodzisławia Śląskiego. Kazimierz G. był wówczas proboszczem.

bELrvGaf

Duchowny został zatrzymany i aresztowany na początku lipca 2019 r. We wrześniu ubiegłego roku gliwicka prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia. Postępowanie wszczęto po tym, jak jeden z pokrzywdzonych opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym twierdził, że w przyszłości był wykorzystywany przez księdza Kazimierza G. Wówczas zaczęły zgłaszać się do niego inne ofiary.

Wśród pokrzywdzonych - dziś już dorosłych - są byli ministranci, członkowie chórku dziecięcego i służby liturgicznej dziewcząt. Prokuratura ustaliła, że ksiądz zapraszał do siebie dzieci pod pretekstem umożliwienia im zagrania na komputerze, obejrzenia bajki lub filmu, czy skorzystania z internetu. Zastraszał je, mówiąc, że nie mogą nikomu powiedzieć o tym, co z nimi robi, bo będą miały grzech śmiertelny.

bELrvGal

Jak podaje "Dziennik Zachodni", ksiądz był bardzo lubiany przez mieszkańców parafii. Po jego zatrzymaniu nie mogli się otrząsnąć.

Zobacz także: Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Po "Don Stanislao" Zgłaszają się do mnie kolejne osoby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELrvGaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(37)
........
10 miesięcy temu
sprawiedliwa kara spotka go dopiero w zakładzie karnym
mmm
10 miesięcy temu
Jak tam don Stanislao? Co tak ucichło? Już "niewinny"?
gość
10 miesięcy temu
Szybko się opamiętały te osoby ,dlaczego tak późno.
bELrvGaH
katolik
10 miesięcy temu
A moglbym psa koscielnego powiesic? Jestem wierzacy w Boga ale znam grzeszki kleru. Dajcie mi go w moje lapki. Dr. Mengele z Auswitz to pestka przy tym co ja bym zrobil temu kapucynowi. Szczesc Boze. Amen.
666
10 miesięcy temu
Mam nadzieje ze ksiądz przebaczy Polsce
bronek
10 miesięcy temu
Dostanie pojedynczą celę z wygodami i internetem by mógł sobie dzieciaczki oglądać. Kuria już o to się postara. Krzywda mu się nie stanie.
jadzia
10 miesięcy temu
kościół wymyślił takie rzeczy jak grzech śmiertelny żeby sterować ludźmi,a dziećmi najłatwiej,na szczęście to już się zmienia.
Lol
10 miesięcy temu
A co z innymi ?
oko
10 miesięcy temu
Myślisz Kościół myślisz pis
Mac
10 miesięcy temu
W przyszłości były wykorzystywane !!! Tych wypocin czytać się nie da !!!
xernos
10 miesięcy temu
Nieważne kto ale za taki czyn powinni kastrować chemicznie. I sam ksiądz powinien z automatu stracić prawo do odprawiania jakichkolwiek nabożeństw. Dodatkowo celibat powinień być wyborem a nie koniecznością. Co innego dorosła kobieta a co innego młode dziecko...
Cela
10 miesięcy temu
Co za bezczelność. Oskarżono i skazano niewinnego księdza. On tych młodych ludzi zapoznawał z przyjemnościami życia dorosłych a tu zaraz więzienie.
lucek
10 miesięcy temu
a gdzie byli rodzice tych dzieci, potomkowie z czworaków cieszyli się ,że ich dziecko jest pod dobrą opieka albo olewali to i to są właśnie tego skutki, nawet jakby któryś oś powiedział na klechę to dalej by nie wyszło
bELrvGaz
gość
10 miesięcy temu
Dlaczego wszystko tak późno ,jak dorośli oskarżają i tłumaczenie ,że zastraszał . O co tu w tym wszystkim chodzi ,o zemstę czy faktyczną sprawiedliwość.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić