o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Założyła maseczkę ze znakiem Strajku Kobiet. Prokurator chce ją usunąć

19
Podziel się

Zdarzenie miało miejsce w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Protokolantka miała na twarzy maseczkę z emblematem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Prokurator przez to nie czuł się na sali sądowej najlepiej.

Założyła maseczkę ze znakiem Strajku Kobiet. Prokurator chce ją usunąć
Prokurator podczas rozprawy zwrócił uwagę na maseczkę protokolantki. (Instagram)
bEhoKygl

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Jak donosi PAP, prokurator podczas rozprawy wniósł o wyłączenie ze sprawy osoby, która spisywała w tym czasie protokół. Problemem okazała się maseczka.

Kobieta miała bowiem zakryte usta i nos maską z czerwoną błyskawicą. Prokurator zauważył, że wzór ten może mieć związek z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Dodał też, że sala sądowa nie jest najlepszym miejscem do wyrażania swoich poglądów politycznych.

bEhoKygn

Sędzia Andrzej Haliński podjął decyzję o rozpatrzeniu wniosku w innym terminie rozprawy. Jak informuje PAP, takie rozwiązanie okazało się mało satysfakcjonujące dla wnioskodawcy.

Zgodnie z przepisami taki wniosek powinien być rozpoznany niezwłocznie, czyli na tym samym terminie rozprawy. Złożony przeze mnie wniosek wskazuje na wątpliwości co do wewnętrznej, subiektywnej bezstronności protokolanta. Sąd tę sytuację wydłuża umożliwiając protokolantowi wykonywanie dalej swoich czynności - miał powiedzieć na sali sądowej prokurator Signerski.
bEhoKygt

Sprawa, na której doszło do niecodziennego zdarzenia dotyczyła byłego prezesa Grupy Lotos. Paweł Olechowicz na początku 2019 roku został zatrzymany na 48 godzin, jak się później okazało - bezpodstawnie. Mężczyzna ubiega się o odszkodowanie w wysokości 100 tys. zł. Utrzymuje, że źle to wpłynęło na jego zdrowie psychiczne.

Zobacz także: Marta Lempart pozwie TVP. Podali informację, której "nikt nie znał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhoKygO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
kkg
5 miesięcy temu
TO TRZEBA MIEĆ ODWAGĘ MANIFESTOWAĆ SOLIDARNOŚĆ ŻEBY MÓC ZABIJAĆ NIENARODZONE DZIECI,JAK JUŻ KOBIETY CHCĄ ZABIJAĆ WŁASNE DZIECI TO CHYBA 3 WOJNA ŚWIATOWA TO JEST KWESTIĄ CZASU
Antyfaszysta
5 miesięcy temu
cytuję: Założyła maseczkę ze znakiem Strajku Kobiet. Prokurator chce ją usunąć - nie ze znakiem strajku kobiet, a ze znakiem używanym przez Narodowych Socjalistów, sadzę, że gdy znów będą się te zapyziałe babiny lempartować, to ozdobią maseczki Hakenkreuz'em, będą bardziej dzięki temu wyraziste
Gość
5 miesięcy temu
Przecież piorun nie jest znakiem zakazany w Polskim prawie np. jak swastyka. Więc nie rozumiem.
bEhoKygP
mały
5 miesięcy temu
Prokurator do zwolnienia za mordowanie ustawy o wolności słowa i wypowiedzi.
Fryzjer
5 miesięcy temu
Mogła na łonie zostawić iskrę z futra.
aneta
5 miesięcy temu
Śmiechu warte jeszcze Lepart nie kupiłaś a już myslessmy że już i tak zapłacisz za wszystko i te śmiertelne ofiary w Warszawie
Aha
5 miesięcy temu
Pan prokuratorzyna chce, żeby o nim też uslyszano, wiadomo kto, tylko jeszcze nie wiadomo za ile.
REK
5 miesięcy temu
Zdjąć wszystkie krzyże w szkołach i szpitalach
UE +świat
5 miesięcy temu
Śmierdzi p..sem
Prawydolewego
5 miesięcy temu
Medaliki i krzyzyki im przeszkadzają a pchają się wszędzie z piorunem i tęczą!
J.Filipiak
5 miesięcy temu
Idąc tokiem rozumowania prokuratura ,powinien wystąpić o zdjęcie krzyży w Sejmie, szkołach..miejscach publicznych bo jesteśmy ponoć państwem świeckim a nie wyznaniowym. W rzeczywistości tak nie jest ale to już inna sprawa.
Petern
5 miesięcy temu
Proponuję żeby sobie zrobiły tatuaż te wszystkie panie . Taka gustowna błyskawica na twarzy .
Łojoj
5 miesięcy temu
Ale dziecinada , znaczek nosi na gębie. Tragedia .
bEhoKygH
Niezawisły
5 miesięcy temu
W domu przy mezu, myciu garów i sprzątaniu niech nosi maseczke niech strajkuje ile wlezie ale w domu... Praca a tym bardziej sady faktycznie nie powinny byc polityczne.Ja za takie cos bym dostał odrazu wypowiedzenie. A skoro pani pracuje na panstwowym garnuszku to powinna sie wstydzić. Obojetnie jaki ten rzad by zly nie był. Takich zachowan nie powinno sie tolerowac w pracy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić