o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Emerytka skazana za 5 groszy. Nowe fakty

615
Podziel się

Prokuratora Krajowa poinformowała o finale sprawy emerytki. Kobieta miała zapłacić 300 zł grzywny i kosztów sądowych miała zapłacić emerytka za wykroczenie skarbowe wynoszące 5 groszy.

Emerytka skazana za 5 groszy. Nowe fakty
bDKwUEtN

Emerytka uniknęła kary za wykroczenie skarbowe na sumę 5 groszy. Chodziło o wyrok sądu rejonowego Łodzi-Widzewa i o utrzymujący orzeczenie wyrok sądu okręgowego. 300 zł grzywny i kosztów sądowych. Kobieta miała zapłacić karę 130 zł grzywny oraz dodatkowe 170 zł kosztów sądowych. Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi oskarżył ją o dokonanie sprzedaży detalicznej z pominięciem kasy rejestrującej.

Wartość transakcji objętej zarzutem wynosiła 30 gr, natomiast wartość uszczuplonej przez kobietę należności publicznoprawnej wyniosła 5 gr - przekazała Prokuratura Krajowa.
bDKwUEtP

Sprawa znalazła swój finał w Sądzie Najwyższym w Warszawie. Ten podzielił argumentację Prokuratora Generalnego w tej sprawie. Stopień społecznej szkodliwości czynu oskarżonej został określony jako znikomy. Wyrok uchylono, a sprawa została umorzona po kasacji Prokuratora Generalnego.

Im wyższa wartość świadczonej i podlegającej rejestracji usługi, tym większa wysokość należności publicznoprawnej i odwrotnie - przyznał SN.

Kłopoty emerytki skończyły się. Kobieta po ponad 11 latach wie już, że nie musi płacić zasądzonej kary pieniężnej. Prokurator Generalny przyznał, że sąd okręgowy nie dokonał "rzetelnej kontroli odwoławczej w zakresie podniesionego w apelacji zarzutu".

bDKwUEtV
Zobacz także: Jadwiga Emilewicz z synami na nartach. Marek Suski wskazuje na opozycję
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKwUEtW
bDKwUEuq
Źródło:
KOMENTARZE
(615)
Hhh
2 miesiące temu
Bo w tym kraju jak siekradnie miliony to jest sie bezkarnym...
miki
2 miesiące temu
Dzięki zawaleniu sądów sprawami o 5 groszy, urzędnicy mogą spokojnie przewalać z kolesiami miliardy.
Realista
2 miesiące temu
Jeżeli sądy reagują na grosze - to może przekręt z Ambergold też przeliczyć w groszach ..???
bDKwUEur
obywatel
2 miesiące temu
JAK WIDAĆ SĄDY W POLSCE NIE CZYTAJĄ DOKUMENTÓW I SKAZUJĄ LUDZI W/G PARAGRAFÓW
sam
2 miesiące temu
I co dalej?
Najnowsze komentarze (615)
hornet
miesiąc temu
To są własnie sądy wywodzące z komuny i PO . Biedna kobieta musiała powiedzieć ,że popiera PIS.
Cześć
miesiąc temu
Skandal!!! 11 lat zajmowania sądów o 5 groszy. Ręce opadają jak się to czyta. Szkoda że za przestępstwa kryminalne tak skrupulatnie nie ścigają tylko czesto sprawy nie ma bo "niska szkodliwość czynu".
Nowy
2 miesiące temu
Odnosnie amber gold gdzie pieniadze gdzie zloto ? No pewnie niedlugo wyjdzie milioner gdzie konfiskata majatku lu osob trzecich respiratory handlarz bronia
fizyk
2 miesiące temu
No i postawmy na przeciw: pewnego "adwokata", obecnego "senatora", czy takiego jednego "barona" z Rzeszowa i wielu innych, bez znaczenia spod jakiego szyldu. Tu piec groszy, tam grube miliony. I dla kogo są sądy? Dla zwykłych ludzi czy "bandyterki" ?
Gosc2
2 miesiące temu
Myslalam ze to zart
stary 70 +
2 miesiące temu
PROKURATURA GENERALNA jednak jest ludzka - obserwuje uszczuplenia budżetu o 5 groszy, to dlaczego nie reaguje na przekręty o np:50 milionów - prokuratorzy boją się jako ludzie czy mają zakaz?
Widzewiak
2 miesiące temu
Ja za rok 2019 popełniłem błąd w zeznaniu podatkowym i chcieli ze mnie ściągać kasę z odsetkami, a okazało się, że to Urząd Skarbowy Łódź Widzew jest mi winien kasę. Granda i bandydztwo. Tyle mam do powiedzenia. Jak wychodzi w zeznaniu że obywatel jest winien kasę to nikt nie sprawdza i rząda zapłaty, ale w drugą stronę to już cię ze 20 urzędasów sprawdzi, żeby ci nawet 1 zł nie oddać.
Roker P.
2 miesiące temu
Kiedy zajmą się tym od maseczek i respiratorów?
bDKwUEuj
Dasa
2 miesiące temu
Widać, że nasze państwo jest silne. Wobec emerytów.
Dorota
2 miesiące temu
Następna kompromitacja sędziów.Zrobić przewietrzenie w sądach.
Marek
2 miesiące temu
Idiotyzm do potęgi N . Ludzie gdzie tu sens i logika !! Kradną milony i nic im nie robią a tu takie coś !! Ci co wniesli sprawe do sondu powinni zostać obciązeni takimi kwotami ze im by w pięty weszdzło
Jak
2 miesiące temu
Zwolnić bez odprawy tych którzy prowadzili tę sprawę rąk do łopaty brakuje
Tata1980
2 miesiące temu
A narodowe puste szpitale tymczasowe kiedy do sądu?
Jacek Harmoni...
2 miesiące temu
Może tak ten sąd rozliczył y Pana Szumowskiego jeśli jest taki konsekwentny
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić