Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Sędzia ukradł pendrive. Mówi, że to kleptomania

7
Podziel się:

Jeden z wrocławskich sędziów pozwolił sobie wraz z żoną wynieść ze sklepu trochę sprzętu elektronicznego. Po długim procesie chce dalej walczyć o uniewinnienie, z kolei prokuratura uważa, że wyrok i tak był zbyt łaskawy.

Sędzia ukradł pendrive. Mówi, że to kleptomania
Sędzia kradł z żoną sprzęt elektroniczny. Wciąż chce walczyć o jeszcze niższy wyrok. (Pixabay)

Sędzia Robert W. orzekał w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Swoją karierę jednak rozpoczął w Wałbrzychu, skąd pochodzi. I właśnie w tych dwóch miastach doszło do budzących kontrowersję zdarzeń. Zdaniem prokuratury w 2017 roku Robert W. razem z żoną miał dopuścić się kradzieży sprzętu elektronicznego ze sklepów Media Markt.

Proces był dość długi, jednak prokuraturze udało się udowodnić winę sędziemu. Nagrania z monitoringu i rzeczy znalezione w domu sędziego okazały się niezbitymi dowodami. 3 lipca ubiegłego roku zapadł wyrok. Trzy lata dla Roberta W. w zawieszeniu, dwa lata w zawieszeniu dla jego żony i 44 tys. kosztów sądowych. Tyle.

Prokuratura jednak uważa, że wyrok był zbyt łaskawy. Domagano się zawieszenia wykonywania zawodu i wysokiej grzywny. Sędzia orzekający w tej sprawie stwierdził jednak, że surowy wyrok będzie zbyt wysoki, ponieważ oprócz tych dwóch aktów kradzieży, małżeństwo nie było wcześniej karane.

Jednak skazany sędzia chce powtórzenia procesu dla złagodzenia wyroku lub uznania niewinności. Sugeruje się również kleptomanię i choć lekarze przyjrzeli się stanowi psychicznemu oskarżonego osądzając przy tym, że mężczyzna był poczytalny i świadomy swego czynu, tak badanie ma zostać powtórzone.

Prokuratura chce walczyć o surowszy wyrok. Kara pozbawienia wolności, kilka lat w zawieszeniu, grzywna, zakaz wykonywania zawodu i przede wszystkim zapłacenie za skradziony sprzęt. W następnym tygodniu zapaść ma ostateczny wyrok. Czy ten, wydany w lipcu ubiegłego roku się uprawomocni?

Zobacz także: Joanna Mucha wybrała Szymona Hołownię. Rekacja Radosława Sikorskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Prawo
rok temu
Każdy ma prawo do uczciwego osądzenia przez niezawisły sąd, a nie przez prokuratora, który jest organem ścigania, ani przez gawiedź, czyli wyborców jedynej i nieomylnej partii. Czekamy na sprawiedliwy wyrok sądu drugiej instancji. A redaktorek zna się na prawie jak przedstawiciel gawiedzi. Wstyd!!!
Xyz
rok temu
Dozywotni zakaz pracy w sadzie chyba jako sprzatacz.
Rozwiąż test
rok temu
Innych karzą za łamanie prawa. Sami natomiast robią to nagminnie. Zagadka: jakiego zawodu w Polsce są przedstawicielami?
owhl
rok temu
Jak by poszedł siedzieć to by się zaraz unia odezwała o łamanie praworządności. Nie chce bronić przestępców ale skazani przez takiego dziada powinni odwoływać się od wyroku,bo jeśli sam nie umie przestrzegać prawa to czy umie je egzekwować?
owhl
rok temu
Biedny sędzia jak ten co przez roztargnienie w Sochaczewie na Orlenie ukradł 50zł.Powinni dawać przykład a nie pokazywać czego nie wolno robić. ukarać takich dla przykładu niech mają świadomość inni że nie są bezkarni, a i oczywiście zakaz wykonywania zawodu,a nie taki jeszcze będzie wykładnią prawa
Madzis
rok temu
Tacy to nietykalni
NieNieNie
rok temu
O czym my dyskutujemy. Ręce opadają, gdy patrzy się jakie wyroki sądy wydają i nad czym my się zastanawiamy. To nie kolejarz, ani kominiarz, to sędzia, który innych sądzi! Jakiekoleiek przestępstwo karne powinno dyskwalifikować z wykonywanego zawodu dożywotnio. Dyskutować jedynie moża nad wykroczeniami. A tak kolejny wyrok, ktory udowadnia, że sędziowie w naszym kraju to bezkarna kasta, która nawzajem się chroni i wydaje wyroki jakie sobie chce. Bezkarnie. Powinni mu jeszcze dać w zawieszeniu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić