aktualizacja 

Urbanski skazany na dożywocie. Zaatakował żołnierza

27

Zapadł wyrok w sprawie zbrodni dokonanej przez Seana Urbanskiego. Młody mężczyzna brutalnie zamordował amerykańskiego porucznika – Richarda Collinsa III. Jak wykazało śledztwo, Urbanski napadł na ofiarę z pobudek rasistowskich.

Urbanski skazany na dożywocie. Zaatakował żołnierza
Sean Urbanski (University of Maryland Police Department)

Do zbrodni doszło w 2017 roku na przystanku autobusowym na kampusie Uniwersytetu Marylandu w College Park. W chwili napaści na Richarda Collinsa III Sean Urbanski znajdował się pod wpływem alkoholu. Porucznik zginął od obrażeń, jakie Urbanski zadał mu nożem.

Morderstwo z pobudek rasistowskich. Sean Urbanski został skazany

Prokuratura uważa, że Urbanski zaatakował żołnierza z pobudek rasistowskich. Collins był jedyną czarnoskórą osobą na przystanku. Napastnik podszedł do niego i kazał mu się odsunąć, a kiedy Collins odmówił, Urbanski dźgnął go nożem.

W telefonie Urbanskiego odnaleziono kolekcję memów obraźliwych dla osób czarnoskórych. Napastnik był również członkiem skrajnie prawicowej grupy na Facebooku, oddającej hołd Adolfowi Hitlerowi.

To nie alkohol sprawił, że Urbanski zamordował porucznika Collinsa. (...) Alkohol nie powoduje, że ktoś robi coś wbrew sobie – oświadczył sędzia Lawrence Hill.
Zobacz także: Zobacz też: Ferdynand Grüning. Gwałcił i zabijał dzieci w II RP. Historia "Wampira z Łodzi"

Matka Urbanskiego przekonywała w sądzie, że jej syn nie jest zdolny do przemocy. Argumentowała, że w liceum nie radził sobie jako koszykarz, ponieważ jego gra pozostawała za mało "agresywna". Obrońcy dodatkowo podnosili fakt, że Urbanski nie był wcześniej karany, a podczas pobytu w areszcie dobrze się zachowywał.

Sean Urbanski ostatecznie został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. O zwolnienie warunkowe może ubiegać się najwcześniej po 15 latach odsiadki. Zanim ewentualnie wyjdzie z więzienia, jego wniosek będzie musiał zaakceptować gubernator stanu Maryland.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić