aktualizacja 

Dziennikarka postanowiła spać nago. Efekty zobaczyła już po 7 dniach

101

Sen jest niezwykle ważny dla naszego organizmu. Dzięki niemu nie tylko odpoczywamy, ale i regenerujemy całe ciało. Jak zatem spać, by było to najbardziej skuteczne? Dziennikarka postanowiła sprawdzić, jak zadziała na nią spanie nago.

Dziennikarka Ileana Paules-Bronet postanowiła sprawdzić, jak zadziała na nią spanie nago.
Dziennikarka Ileana Paules-Bronet postanowiła sprawdzić, jak zadziała na nią spanie nago. (Facebook)

Brak snu może prowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji, takich jak nadwaga, nadciśnienie, bóle głowy, problemy ze wzrokiem czy chroniczne zmęczenie. Szacuje się, że co drugi mieszkaniec Polski cierpi na bezsenność. To również twój problem?

Problemy ze snem - co warto zmienić?

Zanim pobiegniesz do lekarza po środki nasenne, wypróbuj kilku sprawdzonych metod znacznie ułatwiających zasypianie. Przede wszystkim zadbaj o miejsce, w którym udajesz się na nocny spoczynek. Poza tym podstawą jest odpowiedni materac do spania.

Nasz sen mogą też zakłócać różnego rodzaju światła, dlatego zadbaj o to, by przed zaśnięciem zasłonić okna, wyłączyć światło oraz wszelkie urządzenie elektroniczne. Na kolację postaraj się nie jeść ciężkostrawnych posiłków. Herbatę zastąp ziołowymi naparami, które cię odprężą.

Spanie nago – czy jest zdrowe?

Wiele osób uważa też, że pomóc może spanie nago. Postanowiła to sprawdzić Ileana Paules-Bronet, dziennikarka "LittleThings", znana z publikowania w mediach różnych testów i wyzwań. Wpadła na ten pomysł po przeczytaniu, że spanie bez piżamy świetnie działa na organizm.

Wiele ekspertów uważa, że spanie nago pomaga w szybszym zaśnięciu i w regeneracji organizmu. Ponadto łagodzi infekcje intymne. Specjaliści dodają, że spanie nago nie tylko wpływa pozytywnie na nasz organizm. Zyskujemy dzięki temu również pewność siebie i lepszy kontakt z partnerem. Ileana chciała sprawdzić, czy wyzwanie wpłynie pozytywnie na jej zdrowie i przez tydzień spała bez ubrań. Jakie przyniosło to efekty?

Początkowo dziennikarka nie czuła się komfortowo. Jednak z czasem się przyzwyczaiła do spania bez piżamy. Po pierwszych nocach kobieta stwierdziła, że szybciej zasypia, a rano budzi się wypoczęta i pełna energii. Po tygodniu Ileana cieszyła się, że codziennie budzi się w dobrym humorze. Efekty przerosły jej najśmielsze oczekiwania, dlatego nie zamierza rezygnować ze spania bez piżamy i poleca to każdemu, kto ma problemy ze snem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić