aktualizacja 

Zamieszki w Kapitolu. FBI prosi o pomoc

1

Światem wstrząsnęły obrazki zamieszek w Kapitolu wywołanych przez zwolenników Donalda Trumpa. Amerykańskie władze nie puszczą tej sprawy płazem. O pomoc do obywateli zgłosiło się FBI.

Zamieszki w Kapitolu. FBI prosi o pomoc
FBI prosi Amerykanów o pomoc (PAP, Twitter, EPA, MICHAEL REYNOLDS)

Surowe konsekwencje mogą ponieść protestujący, którzy siłą wdarli się do wnętrz Kapitolu. FBI poprosiło opinię publiczną o pomoc w identyfikacji uczestników zamieszek. W tym celu opublikowano post w mediach społecznościowych. Agencja szuka materiałów filmowych, na których widać osoby siejące zniszczenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Jeśli byłeś świadkiem bezprawnych aktów przemocy, zachęcamy do przesyłania wszelkich informacji, zdjęć lub filmów, które mogą mieć znaczenie - napisało FBI na Twitterze.

FBI gromadzi jak największy materiał dowodowy w sprawie. Oznacza to, że osoby, które brały udział w szturmowaniu Kapitolu, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności szybciej, niż im się to wydaje. Wiele nagrań zarejestrowały kamery monitoringu, zamontowane w różnych miejscach w budynku. Zdjęcia wykonane przez fotoreporterów z łatwością pozwolą również zidentyfikować sprawców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zamieszki w Kapitolu odbiły się szerokim echem na całym świecie. Duże zdziwienie i zaniepokojenie wywołał wadliwy system ochrony, który pozwolił wściekłemu tłumowi wtargnąć do budynku. Niektórzy politycy zamieścili w sieci nagrania i zdjęcia, na których pokazali, jak wyglądały pomieszczenia po zakończeniu protestów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zamieszki w Kapitolu

Protestujący przedarli się do budynku Kapitolu 6 stycznia. Uczestnicy zamieszek protestowali przeciwko zbliżającego się zatwierdzenia przez Kongres Joe Bidena jako zwycięzcy wyborów prezydenckich w 2020 roku. W wyniku starć ze służbami wiele osób zostało rannych, a 4 poniosły śmierć.

Zobacz także: Zamieszki w USA. Zwolennicy Trumpa szturmują Kapitol
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić