Zamordowali nauczycielkę. Zdradzili się na portalu społecznościowym

7

W Fairfield w stanie Iowa zamordowano Nohemę Graber, 66-letnią nauczycielkę języka hiszpańskiego. O dokonanie zbrodni oskarżono dwóch 16-latków – uczniów Graber. Policja wpadła na ich trop, ponieważ chwalili się swoim "wyczynem" w internecie.

Zamordowali nauczycielkę. Zdradzili się na portalu społecznościowym
Zamordowali swoją nauczycielkę języka hiszpańskiego. Wcale się z tym nie kryli (Fairfield (Iowa) Police Department)

Po dokonaniu morderstwa Willard Noble Chaiden Miller i Jeremy Everett Goodale ukryli ciało nauczycielki w parku. Zwłoki 66-latki zostały przykryte plandeką, a następnie dociśnięte podkładem kolejowym. Nohema Graber zginęła od silnego ciosu w głowę.

Uczniowie zamordowali nauczycielkę. Wcale się z tym nie kryli

Jak podaje "New York Post", w dotarciu do głównych podejrzanych funkcjonariuszom policji pomogło przeanalizowanie treści z portali społecznościowych. Szybko ustalili, że Miller i Goodale chwalą się znajomością wielu szczegółów zbrodni na nauczycielce.

Informacji dostarczyły śledczym treści w mediach społecznościowych, (...) posiadali szczegółowe informacje dotyczące zaginięcia i późniejszej śmierci swojej nauczycielki – mówił rzecznik lokalnej policji (New York Post).
Zobacz także: Zobacz też: Poszukiwana 4-latka z Australii odnaleziona. Policja zatrzymała podejrzanego o uprowadzenie

Na razie nie podano do wiadomości publicznej, dlaczego Willard Noble Chaiden Miller i Jeremy Everett Goodale dopuścili się morderstwa. Z treści zabezpieczonych na portalach społecznościowych nastolatków wynika, że nie tylko szczegółowo zaplanowali sam atak na 66-latkę, lecz także zastanawiali się, w jaki sposób mogą uniknąć poniesienia odpowiedzialności za zbrodnię.

Szczegółowo omawiali (....) motyw zabicia Graber, przygotowywanie się do morderstwa oraz jego scenariusz, a także dążyli do ukrycia przestępstwa – relacjonował rzecznik policji w rozmowie z "New York Post".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić