aktualizacja 

Zapłacił 5 tysięcy złotych. Nie do wiary, co było w pudełku

239

Ogromnego pecha miał mieszkaniec Rudy Śląskiej. Wydał aż pięć tysięcy złotych na telefon, a gdy kurier dostarczył paczkę, przeżył ogromny szok. Wszystko za sprawą tego, co znalazł w opakowaniu.

Zapłacił 5 tysięcy złotych. Nie do wiary, co było w pudełku
Zapłacił 5 tys. zł za telefon - dostał marchewki (Pixabay, ruda-slaska.policja.gov.pl)

Zaczęło się od tego, że rudzianin postanowił poszukać nowego telefonu komórkowego. Przeglądając jeden z portali internetowych, natrafił na interesujące ogłoszenie. Cena była bardzo atrakcyjna - pojawiła się szansa na zaoszczędzenie dwóch tysięcy złotych. Mieszkaniec Rudy Śląskiej uznał, że musi skorzystać z okazji.

Uzgodnił ze sprzedawcą, że za przesyłkę zapłaci kurierowi. Gdy wczoraj przyjechał do niego kurier z paczką, zapłacił za nią 5 tysięcy. Jakie było jego zdziwienie, gdy w paczce zamiast najnowszego flagowca z Ameryki były dwie marchewki. Mężczyzna powiadomił policjantów z rudzkiej jedynki, którzy zwrócili się do firmy kurierskiej o zablokowanie wpłaconych przez odbiorcę pieniędzy, a sprawą zajęli się już kryminalni - czytamy na ruda-slaska.policja.gov.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS robi zwrot. Nowy projekt w Sejmie. Budka: tak nie można

Ta sprawa to niewątpliwie ogromny cios dla rudzianina. Powinna jednocześnie stanowić ostrzeżenie dla wszystkich tych, którzy kupują w sieci.

Niejednokrotnie informujemy o tym, że zakupy w sieci nie są w pełni bezpieczne. Atrakcyjna cena oferowanego do sprzedaży produktu nie powinna być jedyną cechą decydującą o jego zakupie. Mimo policyjnych apeli niemal każdego tygodnia dochodzi do podobnych sytuacji. Głównie chodzi o sprzęt elektroniczny, odzież czy obuwie. Nierzadko są to kwoty sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Przypominamy zasady, których warto przestrzegać podczas internetowych zakupów - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kupujesz w sieci? O tym musisz pamiętać

Jeżeli robisz zakupy w internecie, pamiętaj o następujących zasadach:

  • uważaj na "super okazje". Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu, musi być takie samo w rzeczywistości, lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Uwaga na próbki!
  • jeśli chcesz wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdź wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat (takie informacje odnajdziesz w historii transakcji danego sprzedawcy - sprawdź czy posiada jakieś negatywne opinie);
  • jeśli licytujesz w aukcji internetowej, poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy. Sprawdź, czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze - to również wskazuje na jego wiarygodność;
  • korzystając z zagranicznych serwisów aukcyjnych, nie daj się namówić na transakcję poza aukcją;
  • jeśli dostałeś maila z informacją o wygraniu aukcji, sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy, zwłaszcza, gdy podany w niej jest nr konta, na który masz przelać należność. Gdy masz wątpliwości, nawiąż korespondencję ze sprzedającym;
  • chroń swoje dane osobowe i hasła dostępowe. Nie wysyłaj nikomu kserokopii swoich dokumentów oraz nie podawaj haseł np. po "kliknięciu" w linkach zawartych w wiadomościach mailowych.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić