Zapłakany 5-latek stał w oknie. Do mieszkania weszła straż pożarna

31

Policjanci z Oławy interweniowali w sprawie małego chłopca, który od dłuższego czasu stał na w oknie i płakał. Dziecko było samo w domu. Rodzice w tym czasie przebywali w pracy. To nie pierwsza taka sytuacja.

Zapłakany 5-latek stał w oknie. Do mieszkania weszła straż pożarna
Policja (Policja)

Do zdarzenia doszło 20 grudnia w Oławie na ul. Chrobrego. O godzinie 13:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w oknie na parterze bloku wielorodzinnego od dłuższego czasu stoi zapłakane dziecko. Zgłaszający bał się, że w mieszkaniu mogło stać się coś złego, dlatego natychmiast powiadomił policję.

5-latek sam w domu

Okazało się, że pięciolatek był sam w domu. Dziecko było wystraszone i płakało. Na miejsce wezwano straż pożarną. Strażacy weszli do mieszkania po drabinie, przez uchylone okno.

Policjanci ustalili, że rodzice chłopca byli w pracy, a sytuacja pozostawienia 5-latka samego w domu nie było jednorazowym zdarzeniem. O całej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy w Oławie - przekazała policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ta broń zapewni przełom na froncie. Ukraińcy na to czekali od dawna

Policja przypomina, że zgodnie z prawem nie można pozostawić bez opieki dziecka poniżej 7 roku życia. Dzieci do lat 7 mogą pozostać pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat. Ponadto opiekunowie powinni mieć na uwadze, że nie tylko wiek się liczy, ale także dojrzałość emocjonalna.

Warto również przygotować w odpowiedni sposób dom – chowając w trudno dostępnym miejscu niebezpieczne przedmioty, na przykład zapałki czy lekarstwa. Każdy rodzic zna najlepiej swoje dziecko i wie, na ile może mu pozwolić - dodaje policja.

Policja dodaje także, że ważne, aby reagować na podobne przypadki. Jeśli widzimy dziecko w potrzebie lub w miejscu, w którym może stać mu się krzywda, powinniśmy jak najszybciej zadzwonić po służby. W Oławie dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przechodnia być może udało się zapobiec tragedii.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić