aktualizacja 

Zapytaliśmy o debatę. Tusk vs Kaczyński? To byłaby "druzgocąca" klęska

23

Kilka dni przed wyborami parlamentarnymi zapytaliśmy mieszkańców Białegostoku o to, czy chcieliby obejrzeć debatę Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Do takiej konfrontacji nie doszło, bo lider PiS nie stawił się w gmachu TVP. Co Polacy uważają na temat decyzji prezesa PiS?

Zapytaliśmy o debatę. Tusk vs Kaczyński? To byłaby "druzgocąca" klęska
Polacy o potencjalnym starciu Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim (PAP)

Kto wygra wybory parlamentarne, które już w niedzielę 15 października odbędą się w całej Polsce? To pytanie zadają sobie wszyscy wyborcy a na finiszu kampanii wyborczej jest dwóch zdecydowanych faworytów: rządzące od lat Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska.

Tematem numer jeden jest debata w TVP. Jarosław Kaczyński odmówił wzięcia w niej udziału. Jak przyznał, w tym czasie odbędzie spotkanie z wyborcami. W jego miejsce udział w debacie bierze premier Mateusz Morawiecki. Polityczne starcie zaczęło się o godzinie 18:30, transmisja na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia.

Zobaczcie, co uważają Polacy na temat debaty:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy zapytani: czy Tusk powinien debatować z Kaczyńskim?

Większość respondentów z Białegostoku uważa, że Jarosław Kaczyński nie ma obowiązku debatowania z Donaldem Tuskiem. Pojawiły się głosy, że osobista niechęć jest wystarczającym powodem do niebrania udziału w dyskusji, a równie dobrym reprezentantem partii rządzącej będzie Mateusz Morawiecki.

Nie sądzę, żeby się bał debaty z Tuskiem. Pewnie naprawdę ma jakieś ważne spotkanie - powiedział jeden z respondentów.

Inna rozmówczyni naszego reportera stwierdziła, że Kaczyński, rezygnując z debaty, tak naprawdę okazał wielką wspaniałomyślność Donaldowi Tuskowi, ponieważ debata z prezesem PiS byłaby dla lidera KO "druzgocąca".

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 15 października w całej Polsce i poza jej granicami.

Głosować będzie można przez cały dzień, lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Każdy chętny do oddania głosu musi pamiętać, by zabrać ze sobą dowód osobisty bądź inny dokument tożsamości. Głosować mogą obywatele polscy, którzy są pełnoletni, mają pełne prawa publiczne i znajdują się w spisie wyborców.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić