Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Zasiłek opiekuńczy. Nowe informacje

8
Podziel się

W środę 4 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół. Oznacza to, że uczniowie klas 1-3 wracają do nauki zdalnej. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

Zasiłek opiekuńczy. Nowe informacje
W środę 4 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. (PAP)

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest coraz bardziej niebezpieczna. Z tego powodu premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę na konferencji prasowej nowe obostrzenia. Restrykcje będą obowiązywały od soboty 7 listopada.

Premier ogłosił zamknięcie szkół w całym kraju. Już od poniedziałku 9 listopada dzieci z klas 1-3 również przechodzą na naukę w trybie zdalnym. Szef rządu poinformował również, co z zasiłkiem opiekuńczym dla rodziców takich uczniów.

Podczas konferencji dziennikarze dopytywali premiera, czy nauka zdalna dla młodszych uczniów oznacza powrót zasiłków opiekuńczych dla rodziców. Premier poinformował, że zasiłek opiekuńczy będzie przyznawany na takich samych zasadach, jak podczas wiosennego nauczania zdalnego.

Wiosną rząd wypłacał zasiłek dla rodziców dzieci do 8. roku życia. Rodzice, którzy pozostawali w domach, kiedy ich pociechy uczyły się zdalnie, mogli ubiegać się o taki dodatek. O taki zasiłek mogli ubiegać się także m.in.: opiekunowie dzieci niepełnosprawnych, czy ubezpieczeni rodzice dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności.

Przywracamy dodatkowy zasiłek opiekuńczy na wcześniej obowiązujących zasadach - zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Funkcjonowanie żłobków i przedszkoli pozostaje bez zmian. Premier ogłosił również, że okres nauki zdalnej dla uczniów powyżej 4. klasy potrwa dłużej, co najmniej do końca listopada.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Mateusz Morawiecki z apelem do protestujących. Paweł Kukiz ironizuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
mama
rok temu
pod numerem telefonu 222500108 do Ministerstwa Rodziny, gdzie można składać postulaty rodzice nie mogą się dodzwonić!... państwo pomaga wszystkim , ale zapomina o najmniejszych obywatelach i ich rodzinach... nie każdy może pracować zdalnie... są samotne mamy, samotni ojcowie, nie każdego stać na nianię albo ma do dyspozycji pomoc dziadków... nauczanie zdalne często w takich klasach sprowadza się do wysłania zadań i róbta co chceta... rodzice pracujcie i jeszcze po pracy wykonujcie prace nauczyciela za która on pobierze wynagrodzenie. to jest kpina! żal...
samotna matka
rok temu
czemi żaden telefon nie odpowiada? 222500151 i 226947575??? co z zasiłkiem opiekuńczym dla 8-9 latków??? śmiech na sali!!! nie każdy może pracować zdalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gggy
rok temu
8latki 9latki będę zostawać same w domach, no niestety. Trzeba więcej wylazicć na ulice to będzie z 50tysiecy dziennie.powodzenia
Mam plan
rok temu
Jak zwykle pominęli 8-latków. Może rodzice powinni się zebrać i zaprowadzić swoje pociechy, które według rządu są na tyle dorosłe by mogły pozostać w domu bez opieki, pod budynek rządu. Ktoś musi się przecież nimi zająć, gdy rodzic będzie w pracy.
misa
rok temu
hehe słyszałem tez o bonach 500 zl dla nauczycieli. nawet tego nie bierzcie. premier w koncu mowil " damy polakom miske ryżu i będa pracować " to chyba własnie ta miska :)
🤥🤥🤥
rok temu
Dam wam misu riziu😳
Rodzic
rok temu
Czyli dziecko po skończeniu 8 lat i jednego dnia musi zostać samo w domu bez opieki? Kto wtedy odpowiada za dziecko?
Obywatel
rok temu
Zaraz z czego oni chcą pieniądze dawać jak w kasie pusto? Druga Wenezuela się szykuje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić