Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Zaskakująca zmiana. Polacy znowu chcą szturmować Wyspy

118

Choć wiele osób wierzyło, że Brexit będzie gwoździem do trumny dla polskiej emigracji na Wyspy, to okazuje się, że jest wręcz przeciwnie.

Zaskakująca zmiana. Polacy znowu chcą szturmować Wyspy
(iStock.com)

Aż 19 proc. rozważających emigrację wybrałoby właśnie Wielką Brytanię. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Work Service. Tym samym po raz pierwszy raz od dwóch lat na drugie miejsce rankingu spadły Niemcy.

Zainteresowanie Wyspami jest związane właśnie z Brexitem. Zdaniem analityków, wielu Polaków, którzy planują wyjechać z kraju, może chcieć zdążyć przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. Tamtejszy rząd zapowiedział bowiem, że nie wyrzuci z kraju tych, którzy już tam są.

Brexit, zamiast odstraszać, powoduje, że potencjalni pracownicy chcą jeszcze wsiąść w autobus czy samolot i przyjechać - mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Przewidywano zupełnie inny scenariusz. Zarówno przedsiębiorcy, jak i rząd wierzyli, że Brexit będzie decydującym czynnikiem, który skłoni Polaków na Wyspach, by wrócić do kraju. Ci deklarują jednak, że wróciliby pod warunkiem wzrostu płac w Polsce do 5,5 tys. zł netto - informuje RMF24.

Za dwa lata drzwi na Wyspy mogą być już zamknięte. Wyraźnie widać, że potencjalni emigranci Brexit wolą zastać na Wyspach niż w Polsce - dodaje Witucki.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić