Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Zaskakujące plany NASA. Absolutny przełom! Mars coraz bliżej

103
Podziel się:

NASA szykuje przełomową misję. Agencja kosmiczna ma zamiar wysłać astronautów na 30 dni na... Marsa! W komunikacie naukowcy zdradzili szczegóły niezwykłego planu.

Zaskakujące plany NASA. Absolutny przełom! Mars coraz bliżej
NASA planuje przełomową misję (Getty Images, Science Photo Library)

Niemal 53 lata temu człowiek stanął na powierzchni Księżyca. Pierwszymi ludźmi, którzy postawili stopy na Srebrnym Globie byli Neil Armstrong i Edwin Aldrin. To jeden z najbardziej przełomowych momentów w historii ludzkości. NASA planuje wykonanie kolejnego kroku milowego.

Człowiek stanie na Marsie?

Agencja kosmiczna jest bardzo zainteresowana postawieniem ludzkich stóp na powierzchni Marsa. Naukowcy podzielili się niedawno swoimi planami. Jak wytłumaczono w komunikacie, misja miałaby być dwuosobowa i trwać 30 dni. Jednym z jej głównych celów miałoby być udowodnienie opłacalności życia i pracy na powierzchni tej odległej planety.

Przeprowadzenie misji jest możliwe, lecz nie będzie łatwe. Biorąc pod uwagę odległość między Ziemią a Marsem, podróż trwałaby około 500 dni. Astronauci musieliby spędzić miesiące w mikrograwitacji. Po dotarciu na Czerwoną Planetę, trzeba poświęcić sporo czasu na regenerację organizmów, by funkcjonować w częściowej grawitacji Marsa, która jest w przybliżeniu zaledwie jedną trzecią grawitacji Ziemi.

NASA sugeruje, że jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem może być umieszczenie załogi w łaziku ciśnieniowym. Pozostaje jednak jeszcze kwestia oddychania w marsjańskiej atmosferze. Naukowcy wciąż pracują nad tym skomplikowanym zagadnieniem.

Na ten moment wszystko pozostaje w sferze koncepcji. Obecnie nie ma jeszcze odpowiedniej technologii, by człowiek mógł swobodnie badać Czerwoną Planetę. Eksperci z NASA mają nadzieję, że misję uda się zrealizować pod koniec lat 30. lub na początku lat 40. XXI wieku. Wszystko zależy od tego, jak duże postępy uda się poczynić.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie na Marsie. Naukowcy o potencjalnych śladach życia na Czerwonej Planecie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
Hej
2 tyg. temu
Jak komentarz nie na miejscu to go usuńcie.
Hej
2 tyg. temu
To daje coś do myślenia.Tak będzie wyglądała ziemia Trzeba jak najszybciej obalić Putina.
Red Skelton
4 tyg. temu
Ale jakie dni Marsjańskie czy Ziemskie .?
KutaStal
miesiąc temu
Ze,,szczepionkami,, się nie udało, to teraz będą wmawiać ludziom, jak to na Marsie jest fajnie i wysyłać ich tam dla własnego dobra, na własną odpowiedzialność. Lemingi polecą...
tak jest
miesiąc temu
szkoda kasy hu tam jest
majster
miesiąc temu
Drabinkowego z rozbójnikami nawet jutro.
protek
miesiąc temu
wygonic motloch z wiejskiej i to bez wyjatku
weźcie
miesiąc temu
całą Wiejską! Ale tylko w jedną stronę.
Tomek
miesiąc temu
Co za bełkot....
Pliss
miesiąc temu
Zabierzcie proszę Jackowskiego na Marsa i już nie dawajcie mu wróżyć...
enigma
miesiąc temu
NASA niech nie planuje lotu na Marsa, tylko niech zacznie poszukiwania dokumentacji technicznej rakiet, które leciały na Księżyc, dokumentacji całego przedsięwzięcia, zdjęć z misji, dokumentacji dżwiękowej, nagranych rozmów itd.Ponoć wszystko zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach i niewiadomych przyczyn. Może jednak chodzi o to, by ukryć przed światem największą mistyfikację w dziejach ludzkości ?
max
miesiąc temu
takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Nie wiem skąd autor bierze te teksty, w wypracowań przedszkolaków? Jaki łazik ciśnieniowy i jak to się ma niby do mikrograwitacji? Jakie 30 dni, skoro musieli by tam kwitnąć do czasu kolejnego optymalnego ustawienia planet do powrotu na Ziemię, co zdarza się co dwa lata?
praktyczny
miesiąc temu
Lekarstwem na brak ciążenia jest akumulator mechaniczny napędzany siłą mięśni astronauty
fzhut79
miesiąc temu
ludzie zajmują się moją ortografią . a nie potrafią otworzyć oczu .. nikt nigdy nie wyląduje na księżycu ani na innej planecie .. kłamstwa i reżyseria … oh ludzie … NASA - not a space agency
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić