Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Zastrzelił sąsiadkę, a później siebie. Tajemnicza zbrodnia na Śląsku

41

59-letnia Krystyna Z. została zastrzelona w sobotni wieczór. W okolicy rozległy się strzały, jednak mieszkańcy myśleli, że myśliwi wyszli na polowanie. Wkrótce okazało się, że doszło do morderstwa.

Zastrzelił sąsiadkę, a później siebie. Tajemnicza zbrodnia na Śląsku
Sąsiad zabił kobietę. Do tragedii doszło na Dolnym Śląsku. (Policja)

Komarno to spokojna miejscowość, która leży niedaleko Jeleniej Góry. To właśnie tam mieszkała zamordowana Krystyna Z. i jej 70-letni sąsiad Zbigniew W. W sobotę doszło do tragicznego zdarzenia. Kobieta została zamordowana.

Zabił sąsiadkę, później siebie

Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do takiej zbrodni. Sąsiedzi opisywali mężczyznę, jako "dziwaka", ale jak sami przyznają, "nie przypuszczali, że może zabić". Jak podaje portal se.pl, Zbigniew W. miał również wahania nastroju. Jeden z mieszkańców Komarna przyznał, że sprawca była "jednego dnia uprzejmy i miły, drugiego niesympatyczny i wulgarny".

Rzecznik jeleniogórskiej policji, Tomasz Czułkowski, w rozmowie z Faktem przyznaje, że "na uratowanie kobiety było już za późno". Co było przyczyną śmierci? - Postrzał w głowę z broni palnej - stwierdza Czułkowski.

Zamordowana kobieta wróciła do wsi 10 lat temu. Wcześniej wyjechała do Jeleniej Góry. Później razem z mężem zdecydowali się wrócić do Komarnowa. 5 lat temu kobieta została wdową.

Ciało Zbigniewa W. odnaleziono w jego własnym domu. Rzecznik jeleniogórskiej policji zdradza, że najprawdopodobniej "przyczyną zgonu było samobójstwo, również na skutek postrzału w głowę z broni palnej".

Co było powodem morderstwa Krystyny Z.? Zazdrość sąsiada, odrzucenie jego zalotów? Prokuratura pracuje nad ustaleniem wszystkich szczegółów. Nie wiadomo również, skąd Zbigniew W. miał broń. Wiadomo natomiast, że mężczyzna już wcześniej groził kobiecie, ale ta nie chciała zgłaszać tego na policję.

Zobacz także: Ta choroba zabiła ponad 2 miliony osób. Siała spustoszenie na statkach

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić