aktualizacja 

Zatrważające obrazki z Tatr. TPN ostrzega turystów

9

Tatrzański Park Narodowy wystosował apel do turystów odwiedzających Tatry. W związku z wieloma przypadkami zaalarmowano ich, aby nie wchodzić na zamarznięte tafle jezior. Pokazano również nagranie wideo z Morskiego Oka.

Zatrważające obrazki z Tatr. TPN ostrzega turystów
Wielu turystów zaryzykowało (Facebook, TPN)

Majówka zawsze wiąże się z ogromnym napływem turystów w Tatrach. Polacy chętnie wybierają wypoczynek w górach, a pierwszy weekend maja jest zazwyczaj symbolicznym rozpoczęciem sezonu letniego. Tak było i w tym roku - góry doświadczyły kolejnego oblężenia.

Niestety tradycją stały się już nieodpowiedzialne zachowania turystów na szlakach. W tegoroczną majówkę wielu śmiałków postanowiło wejść na zamarzniętą taflę Morskiego Oka. Było to skrajnie niebezpieczne zachowanie, gdyż przy coraz wyższych temperaturach powietrza grubość tafli lodu cały czas się zmniejsza. Pod ciężarem przechodzącego człowieka może w każdej chwili dojść do pęknięcia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tatrzański Park Narodowy zamieścił nagranie wideo, na którym widać turystów chodzących po zamarzniętej tafli. Autor nagrania nie pozostawił na nich suchej nitki. Stwierdził, że ich zachowanie to przejaw skrajnej głupoty. Pozdrowił również wszystkich, którzy poprawnie korzystają z wydeptanych szlaków. TPN zaapelował, aby pod żadnym pozorem nie naśladować zachowania nagranych.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić