Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Zatrważające obrazki z Tatr. TPN ostrzega turystów

8
Podziel się:

Tatrzański Park Narodowy wystosował apel do turystów odwiedzających Tatry. W związku z wieloma przypadkami zaalarmowano ich, aby nie wchodzić na zamarznięte tafle jezior. Pokazano również nagranie wideo z Morskiego Oka.

Zatrważające obrazki z Tatr. TPN ostrzega turystów
Wielu turystów zaryzykowało (Facebook, TPN)

Majówka zawsze wiąże się z ogromnym napływem turystów w Tatrach. Polacy chętnie wybierają wypoczynek w górach, a pierwszy weekend maja jest zazwyczaj symbolicznym rozpoczęciem sezonu letniego. Tak było i w tym roku - góry doświadczyły kolejnego oblężenia.

Niestety tradycją stały się już nieodpowiedzialne zachowania turystów na szlakach. W tegoroczną majówkę wielu śmiałków postanowiło wejść na zamarzniętą taflę Morskiego Oka. Było to skrajnie niebezpieczne zachowanie, gdyż przy coraz wyższych temperaturach powietrza grubość tafli lodu cały czas się zmniejsza. Pod ciężarem przechodzącego człowieka może w każdej chwili dojść do pęknięcia.

Tatrzański Park Narodowy zamieścił nagranie wideo, na którym widać turystów chodzących po zamarzniętej tafli. Autor nagrania nie pozostawił na nich suchej nitki. Stwierdził, że ich zachowanie to przejaw skrajnej głupoty. Pozdrowił również wszystkich, którzy poprawnie korzystają z wydeptanych szlaków. TPN zaapelował, aby pod żadnym pozorem nie naśladować zachowania nagranych.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Peacemaker
2 miesiące temu
Zostawić debili,nie ratować,niech się topią. Selekcja naturalna.
ANNA
2 miesiące temu
to tak jak gadanie ze ścianą , jak sie lód załamie zostawic dla pzrykładu a nie narazac życia innych od ratowania idiotów
gosc
2 miesiące temu
Gdzieś czytałem, że ZIMĄ szlak na Rysy prowadzi przez zamarznięte Morskie Oko. Jest może to gdzieś urzędowo zapisane/naszkicowane?
radykał
2 miesiące temu
Tabliczka z napisem. "Tu Służby Ratunkowe nie działają. Wchodzisz na własne ryzyko". Jak się paru durniów utopi, to inni będą uważać a poziom inteligencji w narodzie wzrośnie. Same korzyści. A, bym zapomniał, zero jakichkolwiek odszkodowań.
Rem
2 miesiące temu
Czy juz tam nie ma tam nikogo, kto by mandat wypisać potrafił...?
???
2 miesiące temu
Fascynujący brak wyobraźni!
Phiii
2 miesiące temu
Pajac kulturny kopia Empire S. B.
Pastor
2 miesiące temu
Patoturysta to nieodpowiedzialny łamiący zasady i zagrożenia szkodnik
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić