o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Zatrzymali 64-latkę, która miała zerwać ze ściany kościoła figurę Jezusa

12
Podziel się

Funkcjonariusze zatrzymali 64-latkę podejrzaną o zerwanie ze ściany świątyni figury Jezusa Chrystusa. Kobieta została nagrana przez kamery monitoringu. Rzeźbę znaleziono w pojemniku na śmieci koło kościoła.

Zatrzymali 64-latkę, która miała zerwać ze ściany kościoła figurę Jezusa
Figurka Jezusa odnalazła się w śmietniku (Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku)
bEqZMWWJ

W poniedziałek 12 lipca pracownik zakrystii zauważył, że ktoś zerwał ze ściany kościoła św. Wojciecha w Białymstoku tabliczkę z figurą Jezusa Chrystusa. Na murze w kruchcie świątyni pozostał tylko ślad po kleju. Proboszcz parafii natychmiast wezwał policję.

Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca, zabezpieczyli ślady oraz nagranie z monitoringu. Widać na nim kobietę w ciemnych okularach przeciwsłonecznych niosącą figurkę – powiedział rzecznik Archidiecezji Białostockiej ks. dr Andrzej Dębski, cytowany przez TVN24.
bEqZMWWL

Figura Jezusa zerwana ze ściany kościoła. Leżała na pobliskim śmietniku

Rozpoczęły się poszukiwania skradzionej figury Jezusa. Okazało się, że nie została zabrana daleko. Leżała w pojemniku na śmieci przy kościele.

bEqZMWWR

Policjanci zatrzymali podejrzaną. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty

Funkcjonariusze policji zatrzymali we wtorek kobietę z nagrania. To 64-letnia mieszkanka Białegostoku. Jak na razie nie usłyszała zarzutów.

Prowadzimy czynności w kierunku artykułu 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych. Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch – powiedziała w rozmowie z TVN24 Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Ksiądz Dębski apeluje do wiernych o szczególną ostrożność. Podkreśla, że należy być czujnym i reagować na tego typu sytuacje.

bEqZMWWS

Obejrzyj także: Rzeźby sprzed kilkuset lat na strychu kościoła. Niezwykłe odkrycie na Podkarpaciu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZMWXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Ojciec
1 tyg. temu
Dzięki internetowi mogłem zobaczyć jak dużo w naszym kraju jest ludzi niepełnosprawnych umysłowo. Nigdy nie dogonimy innych krajów ekonomicznie Wykształcona patologia reprezentuje nas w semie w uni europejskiej, są wykładowcami iniwersytetow. Słuchałem kiedyś rozmowy dwuch ordynatorów, jeden przez drugiego chwalił się jak kotu przywiązał do ogona pęczek zapalonej słomy z puszką po konserwach. Teraz oni są klasa średnia, teraz oni są naszą szlachtą
aw15
2 tyg. temu
Z drzwi mojego domu, ksiądz zerwał deklarację "Nie ma Boga nad Allacha albowiem największe są są czyny i dzieła Jego" Łażący "po kolędzie" ksiądz nieproszony wszedł (wtargnął) na moją posesję, przeczytał przymocowaną do drzwi deklarację, zerwał ją i zabrał z sobą - po prostu ukradł.
O ile
2 tyg. temu
pamiętam, Jezusa należy przybić trzema hufnalami..klejenie Jezusa jest profanacją i powinno obrażać uczucia katolików!
bEqZMWXn
Oświadczenie
2 tyg. temu
Musimy bronić Kościół Katolicki w Polsce przed wszelkimi przejawami zła , kłamstwa i nienawiści ze strony ludzi niewierzących.Kościół Katolicki jest tylko dla wierzących,musimy obronić Kościół !
POLACY
2 tyg. temu
Mam firmę budowlaną zatrudniam 12 fachowców płacę PODATKI składki ZUS jak każdy rozliczam się co roku PIT niech KLER POSTĘPUJE TAK JAK KAŻDY OBYWATEL i prawo karne KLER też PRZESTRZEGA
Jkl
2 tyg. temu
Zerwała figurę w dobrej wierze. Figur się nie czci - to bałwochwalstwo.
Adanos
2 tyg. temu
Czy to kościół, meczet, czy to dom Kultury czy inna budowla mieszkalna, prywatna, nie powinno się dewastować czy kraść, nie twoje nie ruszaj, nie twoje nie maluj po ścianach, nie niszcz, to jest kogoś a forma dobrego wychowania do tego obliguje.
Polak niekato...
2 tyg. temu
Niech KK działa jak każda inna firma i po problemach.
Vinetu
2 tyg. temu
Jak nie poswiecony to padziew,bez krzyku tak ksiadz mowi na religi
666
2 tyg. temu
I co stało się coś
Tak
2 tyg. temu
Symbolem chrześcijan jest ryba! Mówią, że kosmici nawiedzają ziemię. Pewnym jest, że do Polski nie przyjadą, każdy jeden po zwykłym spacerze, gdzie bądź będzie wiał, na co drugiej krzyżówce wystawione zwłoki umęczonego człowieka, rozciągniętego na drzewie, a pod nim kwiaty. Masakra!!! Ludzie już tak przywykli do tego widoku kaźni, że ich to nie oburza, a to jest tragedia. Straszą, że dzieci w grach komputerowych uczą się bezwzględności i przyzwyczajają do morderstw. Na prawdę? A w kościołach to co jest powywieszane? A na religii czego uczą?
LLLLLLL
2 tyg. temu
Chciała zabrać, żeby mieć się do kogo modlić, ale stwierdziła, że to kicz, to wyrzuciła. Tak wiem, teraz wszyscy nawiedzeni się na mnie rzucą za obrazę figurki. Ale może myślący wcześniej pomyślą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić