Zatrzymano 28-letniego mężczyznę. Rumun zamordował 39 imigrantów?

8

W sobotę włoska policja poinformowała o aresztowaniu 28-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna był poszukiwany w związku z oskarżeniami o zabójstwo 39 imigrantów z Wietnamu, którzy próbowali przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Zatrzymano 28-letniego mężczyznę. Rumun zamordował 39 imigrantów?
We Włoszech aresztowano 28-latka, oskarżonego o zabójstwo 39 imigrantów. (Getty Images)

28-letni Stefan Damian Dragos z Rumunii został aresztowany w sobotę w miejscowości Cinisello Balsamo niedaleko Mediolanu. Za mężczyzną wydano europejski nakaz aresztowania za zabójstwo 39 Wietnamczyków, próbujących przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Dostarczył ciężarówkę, w której zginęło 39 imigrantów. Ukrywał się we Włoszech

Zdaniem śledczych 28-latek należał do przestępczej organizacji, zajmującej się przemytem nielegalnych imigrantów. To on miał dostarczyć ciężarówkę, która przewoziła Wietnamczyków do Wielkiej Brytanii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do tragedii doszło w październiku 2019 r. W naczepie ciężarówki w Essex znaleziono ciała 39 migrantów z Wietnamu. Ofiary miały od 15 do 44 lat i prawdopodobnie zmarli w wyniku wychłodzenia i braku powietrza.

Na początku tego roku w związku ze sprawą skazano 4 osoby. Przywódcy gangu przemytniczego, Ronan Hughes i Gheorghe Nica, za 39 zabójstw zostali skazani na odpowiednio 20 i 27 lat więzienia. Kierowcy Maurice Robinson i Eamonn Harrison otrzymali wyroki 13 i 18 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Tajemnicze zaginięcie pasażera promu w Kalifornii. Trwają poszukiwania

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić