Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Zgwałcił 13-miesięczne dziecko. Sądowy finał sprawy, którą żyła Polska

419
Podziel się:

Sąsiedzi Łukasza K. zaufali mu, gdy oddali mu pod opiekę swoją 13-miesięczną córeczkę. Miał zająć się nią tylko przez chwilę. To wystarczyło. Kiedy zawodowy żołnierz został sam na sam z dzieckiem, doszło do tragedii. Niemowlę zostało zgwałcone ze szczególnym okrucieństwem. Sąd apelacyjny właśnie zdecydował o złagodzeniu wyroku pedofila.

Zgwałcił 13-miesięczne dziecko. Sądowy finał sprawy, którą żyła Polska
Sąd zdecydował o złagodzeniu wyroku gwałciciela (zdj. Koszalin, 03.12.2020) (pap, Marcin Bielecki)

Do dramatycznej sytuacji doszło we wrześniu 2019 roku w Szczecinku. Sąsiedzi Kingi i Łukasza K. na chwilę powierzyli im w opiekę swoją 13-miesięczną córeczkę. Gdy żona żołnierza na chwilę spuściła dziecko z oka, doszło do najgorszego. 33-letni mężczyzna zgwałcił niemowlę ze szczególnym okrucieństwem.

Brutalnie zgwałcił 13-miesięczne dziecko

Kiedy rodzice odebrali dziecko, od razu zauważyli, że coś jest nie tak. Zawieźli córkę do szpitala. Badania wykazały obrażenia, które według lekarzy mógł powstać "w wyniku czynu nierządnego" – donosi "Fakt". Szpital niezwłocznie złożył na prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dziecko skierowano do kliniki ginekologicznej.

Na początku żołnierz przyznał do zarzucanego mu czynu. Swoje zachowanie tłumaczył "nagłym impulsem". Z czasem jednak 33-latek wycofał się z tego i próbował przekonywać, że do obrażeń dziecka doszło w inny sposób. Śledczy jednak nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń.

Ostatecznie Łukasz K. usłyszał zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem. W grudniu 2020 roku Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał go na 14 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego żołnierz dostał zakaz pracy z dziećmi na 10 lat, zakaz kontaktu z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na mniej niż 100 m, a na poczet jej rodziny miał wpłacić nawiązkę w wysokości 50 tys. zł.

Sąd złagodził wyrok

Łukasz K. skorzystał z prawa do apelacji. 10 czerwca br. w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie zapadł prawomocny wyrok. Sąd zdecydował się skrócić karę więzienia o 2 lata - poinformował TVN24 sędzia Janusz Jaromin z Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Zakazy oraz nawiązka zostały podtrzymane. Nie wiadomo, co powodowało sędzią, gdyż rozprawa była niejawna.

Zobacz także: Umówił się z małoletnią. Został zatrzymany
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(419)
stargard88
3 tyg. temu
wyrzucic tego sedziego von do po tuska i bilet w jedna strone
Obrzydlistwo
7 miesięcy temu
Taki sędzia powinien być pozbawiony tak odpowiedzialnej pracy to jakaś kpina żeby osoba tak aspołeczna wydawała wyrok a zwyrodniala do żywocie tak jak dziecko jest skrzywdzone do zywotnio mam nadzieję że będą go pakować w celi dniami o nocami
tak sie zasta...
11 miesięcy temu
Dlaczego nie podaje sie personaliów sędziego który wydaje jakiś wyrok?? I fotka by sie przydała - przecież to osoba publiczna. To jakaś wstydliwa sprawa czy co?
Demi
11 miesięcy temu
Skrzywdził niewinne dziecko. Powinien zostać zesłany do ciężkich prac a nie w siedzieć w ciepłej celi za nasze pieniądze. To zwyrodnialec, bestia. Jak można mu było zmniejszyć wyrok.
Zzzzzzz
11 miesięcy temu
Sędzina to pewne, musiała kierować się brakiem współczucia dla ofiary. Patologia w sądownictwie polskim to norma od lat. Powodem jest zwyczajnie obniżenie granicy norm społecznych u sędziów z powodu pracy z patologią społeczną. Sędziowie powinni mieć przymusowe leczenie psychiatryczne po kilku latach pracy i powinni być weryfikowani czy nadają się do pracy sędziego. Obecnie ci ludzie to groza.
Terron
11 miesięcy temu
Ja bym na miejscu rodziców wcale nikogo nie wzywał . Urwać jaja i przyrodzenie to mało . Oczy wykolic ścięgna poprzecinać i niech idzie sierota w swiat
Jerry
11 miesięcy temu
Swój swojego zawsze będzie chronił
Buli
11 miesięcy temu
Jakbym był ojcem tego,dziecka to bym poczekał az wyjdzie i posadził qrwe na wózek przy pomocy młotka
Salomon
11 miesięcy temu
Obciąć genitalia i dożywotnio do najcięższych robót
Janusz
11 miesięcy temu
Wyrok powinien być podniesiony a nie obnizony. Sędzia zwyrodnialec. Ciekawe jakie miał powody swojej decyzji
dgh
11 miesięcy temu
Komuch w todze z orłem na piersi sam wie , że on lub koledzy z kasty też lubią dzieci...dlatego trzeba być wyrozumiałym...
Szkoda gadać
11 miesięcy temu
"dostał zakaz pracy z dziećmi na 10 lat" - dobre, dobre nie ma co. W takich sytuacjach gdzie pokrzywdzone są dzieci (czyny pedofilskie) to sprawcy powinni być dożywotnio pozbawiani możliwości pracy z nieletnimi. Panie sędzio weź pan rozpęd i....
Wikary
11 miesięcy temu
Macie swoje wolne sady
Bravo
11 miesięcy temu
Noo a podatnicy zafundują mu wikt i opierunek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić