Zatrzymany gitarzysta Kultu przeprasza. Fani: "To dobry chłopak był i mało pił"

11

Gitarzysta zespołu Kult został zatrzymany za udział w szajce wyłudzającej pieniądze z ubezpieczeń na podrobione akty zgonu w USA. Muzyk przeprasza w oficjalnym oświadczeniu i kategorycznie podkreśla, że zarzuty nie mają żadnego związku z zespołem. Oto co usłyszał od fanów.

Zatrzymany gitarzysta Kultu przeprasza. Fani: "To dobry chłopak był i mało pił"
ROSEMONT, ILLINOIS - SEPTEMBER 24: Piotr Morawiec of Kult performs at Joe's Live Rosemont on September 24, 2023 in Rosemont, Illinois. (Photo by Daniel Boczarski/Getty Images) (GETTY, Daniel Boczarski)

Alex K., Marta H-Z. i gitarzysta znanego polskiego zespołu rockowego Piotr M. zostali zatrzymani w czwartek, 29 lutego pod zarzutem pozorowania śmierci w kraksach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i wyłudzania na tej podstawie wysokich odszkodowań.

Teraz muzyk w specjalnym oświadczeniu zwrócił się do fanów za pośrednictwem oficjalnego profilu zespołu Kult, którego jest członkiem od lat.

W związku z informacjami i doniesieniami prasowymi na mój temat, które okazały się dziś w mediach, pragnę oświadczyć, że całkowitą i pełną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte ponoszę ja sam. Zaznaczam jednocześnie, że moi koledzy z grupy Kult nie mieli na ten temat żadnej wiedzy do dzisiaj - napisał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kazik o swojej nowej płycie: "Ja się w ogóle nie spodziewałem, że będzie nawet połowa egzemplarzy sprzedanych"

Dodał też, że jest mu bardzo przykro, że przez jego zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Przeprosił też za zawiedzione w ten sposób zaufanie.

Nie było to moją intencją, podobnie jak angażowanie kolegów w to całe zamieszanie. Ufam, że wymiar sprawiedliwości stanie w tej sprawie na wysokości zadania i prawda zostanie wyjaśniona - podkreślił podpisując się pod oświadczeniem pełnym imieniem i nazwiskiem.

Na reakcję fanów nie trzeba było długo czekać. W komentarzach pod postem zaroiło się od pytań co w takiej sytuacji z zaplanowanymi już koncertami zespołu Kult.

Czy ten incydent nie będzie miał wpływu na trasę Akustik? Odbędzie się bez zmian? - dopytują fani.

Nie brakuje też bon motów i żartów podsumowujących całą sytuację z wykorzystaniem cytatów z piosenek Kultu i Kazika. "To dobry chłopak był i mało pił" - napisał internauta cytując znany utwór, a inny korzystając z faktu, że cała historia rozegrała się w Stanach przytoczył inny fragment zaczynający się od słów:

"Ta historia zaczyna się na JFK Zanim mnie posłuchasz na razie się nie śmiej"

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić