Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Zauważyli drona na granicy. Po chwili na ziemię spadły paczki

84
Podziel się:

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zapobiegli trafieniu do obiegu nielegalnych wyrobów tytoniowych, przemyconych przez granicę za pomocą drona. To efekt wspólnych działań polskich i ukraińskich służb granicznych.

Zauważyli drona na granicy. Po chwili na ziemię spadły paczki
W zabezpieczonych pakietach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy w liczbie ponad 71 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 53 tys. zł. (NOSG)

W nocy z 15 na 16 listopada br., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, zauważyli w przestrzeni powietrznej drona, który przemieszczał się z kierunku wschodniego.

Dron zrzucił pakunki w pobliżu granicy

Dzięki współpracy ze służbą graniczną Ukrainy oraz urządzeniom obserwacyjnym, funkcjonariusze Straży Granicznej monitorowali trasę lotu. Okazało się, iż bezzałogowy statek powietrzny miał podwieszone pakunki, które zostały zrzucone w pobliżu granicy. Po tej operacji dron wyleciał z terytorium naszego kraju.

Funkcjonariusze SG dotarli w miejsca, w które zrzucono pakunki. Okazało się, iż przelot drona związany był z przemytem wyrobów akcyzowych. W zabezpieczonych pakietach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy w liczbie ponad 71 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 53 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalani są obecnie sprawcy udaremnionego przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 26 mln zł.

Zobacz także: Łukaszenka zarzuca Polsce kłamstwo. UE: za agresję hybrydową odpowiada reżim Łukaszenki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
123
6 miesięcy temu
My chcemy żyć zeby ukraincy poddali się, I dali krym rosji,bo jackowski straszy,
123
6 miesięcy temu
Żadne państwa nie zaatakowali rosje, jak nie ma siły poddamy się i oddamy krym rosji , żeby jackowski przestał straszyć ludzi
Shrek
6 miesięcy temu
Widzę że sami wysokiej klasy znawcy na tej stronie. Bzdur i błędów ortograficznych też nie brak.
Przegryw mora...
6 miesięcy temu
tal morawiecki broni granic. Ukraina robi co chce a my walczemy z Białor... szkoda już czasu na te kłąmstwa Morawieckiego
Joo
7 miesięcy temu
Jesli szary człowiek zarabia miesięcznie 2700 zł to niestać go na wakacie i zaras nie bendzie stać go na papierosy i wudke wszystko drorzeie nawet tom rozrywke zabieszcie szaremu człowiekowi
Ahrim
7 miesięcy temu
Panowie z Ukrainy skoro dron ma taki udźwig powinniście puścić drona w stronę wuja z Rosji tylko z inną zawartością.
Europejka
8 miesięcy temu
Jeżeli u nas tytoń i papierosy stają się towarem luksusowym to szmuglowanie że wschodu na zachód jest opłacalne. A Polacy w latach 90 byli lepsi, bo papierosy całymi tirami wywozili na zachód Europy. Większych kombinatorow jak Polacy to chyba na świecie nie ma 😅
Krzyś Kondon...
8 miesięcy temu
PiS dokonał najgorszej zdrady od początku państwa Polskiego przepychając pod osłoną kryzysu migracyjnego zamordystyczną ustawę sanitarną 😡
Hwdp
8 miesięcy temu
Brawo jest czym się podniecać państwo z tekturowej dykty wielke gut....
Prawda
8 miesięcy temu
PiSiory chcą palić ale nie polskie papierosy tylko zza wschodniej granicy. Może 500+ i inne plusy też będziecie brać zza wschodniej granicy. Skądś na to trzeba brać pieniądze. Ale co to ich obchodzi. Tu kontrabanda a po kasę do polskiego urzędu.
Achus
8 miesięcy temu
Oby jak najwięcej takich lotów popieramy
Heheszek
8 miesięcy temu
Podnoscie akcyzy dalej :)
Ole
8 miesięcy temu
Przekroczył granicę, należało go strącić a nie się chwalić go zauważyli.Nie mają czym to uzbroić bohaterskich pograniczników w proce.
Ole
8 miesięcy temu
Przekroczył granicę, należało go strącić a nie się chwalić go zauważyli.Nie mają czym to uzbroić bohaterskich pograniczników w proce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić