Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Prowadzi dom opieki. Takie rachunki nie przychodziły nawet mroźną zimą

196
Podziel się

Mieszkańcy całej Polski skarżą się, że ceny prądu i gazu gwałtownie poszybowały w górę. W o2 kontynuujemy akcję #PrzyszedlRachunek. Do redakcji zgłosiła się czytelniczka prowadząca dom opieki, zszokowana wysokością ostatniego rozliczenia. Tak źle nie było nawet zimą.

Prowadzi dom opieki. Takie rachunki nie przychodziły nawet mroźną zimą
Czytelniczka o2.pl podzieliła się treścią swojego rachunku za gaz. Jeszcze nigdy nie musiała uiścić tak wysokiej opłaty (Getty Images)

Dostałeś wysoki rachunek za gaz czy prąd? A może zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną i chcesz się podzielić informacją, jakie przyniosła efekty? Wyślij swój rachunek na dziejesie.wp.pl lub oznacz go hasztagiem #przyszedlrachunek w mediach społecznościowych.

Pani S. z Mazowsza zajmuje się prowadzeniem domu opieki. Jak mówi w rozmowie z portalem o2.pl, dotychczas wysokość rachunku za gaz, który przychodził na początku sezonu grzewczego, wynosiła około 3 tysięcy złotych. Maksymalnie – 3,5 tys. zł.

Podwyżki za gaz i prąd. Wysokość rachunku zdumiała czytelniczkę o2.pl

W tym roku czytelniczka o2.pl była zmuszona uiścić za okres wrzesień-październik rachunek w wysokości aż... 6,4 tys. złotych. Ponad dwukrotnie wyższa kwota skłoniła panią S. do kontaktu z dostawcą i sprawdzenia, czy nie doszło do pomyłki.

Zobacz także: Zobacz też: Prąd i gaz coraz droższe w całej UE. Poranna kawa to dla niektórych luksus

Dostawca rozwiał wątpliwości czytelniczki o2.pl – okazało się, że wina nie leży po stronie klientki lub firmy, lecz podwyżek cen gazu. Pani S. nie jest jedyną osobą, która znalazła się w tak trudnej sytuacji – na drastyczną podwyżkę skarżyła się również inna pani prowadząca dom opieki.

Dzwoniłam do nich dwukrotnie, zużycie się zgadza, ale taka kwota... – podkreślała pani S. w rozmowie z o2.pl.

Jak tłumaczył w rozmowie z Money.pl Paweł Majewski, prezes PGNiG, w Europie wzrosły nie tylko ceny gazu, lecz także pozostałych surowców. Jako winnego wskazał Gazprom, czyli największego dostawcę na kontynencie.

Manipulowanie podażą gazu przez Gazprom, czyli największego dostawcę do Europy, powoduje wzrost cen, zwłaszcza w sytuacji niedostatecznego poziomu zapełnienia magazynów w Europie Zachodniej przed sezonem zimowym, a to powoduje zwyżkę ceny – uzasadniał Paweł Majewski (Money.pl).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Niko
2 miesiące temu
Wszystko w gore to dopiero początek Morawiecki mowil w tv przed wyborami ze za miske ryzu bedziemy robic i dotrzymuje slowa!
Fred
2 miesiące temu
Ludzie wyjdzmy na ulice obalmy ten rząd okradają nas!!!
A B C
2 miesiące temu
Budowa elektrowni atomowych to jedyne rozwiązanie. Są tak zwane kontenerowe. Są małe i bezpieczne nie wymagają gigantycznych inwestycji, a przy odpowiedniej lokalizacji sieć obecna obsłuży. Innego rozwiązania niema. Od kilku lat jest spółka pis która miała się zająć budową elektrowni i co budują, ale chyba własne domy tak jak CPK.
Dofrajera
2 miesiące temu
Do Suskii. Nie wierzę, że wypowiadacie się w tylu tematach, a wiedzę macie zerową. "Toto", czyli emeryci, również płacą podatki oraz składki. Ich emerytura pomniejszona jest o te składniki. Płacili gdy pracowali i płacą nadal.
Www
2 miesiące temu
Taaaaa, skoro gaz poszedł w górę o 100 procent, to rachunek za gaz jest wyższy o 100 procent. Nie trzeba było w podstawówce na matematyce na wagary chodzić.😀😀😀
Suskii
2 miesiące temu
Chcieliscie PiSland to macie!!!! Brawo Jarek!!! Najlepszy Rząd od 1989 roku!!!! Szkoda tylko że te 30 % obywateli co wybrało toto do rządzenia nie płaci podatków
koko
2 miesiące temu
Czyżby zmienił się dystrybutor i licznik?! A może dwutlenek coś fabrykuje?!
Gabriel
2 miesiące temu
To jakaś ściema.Inny nr gazomierza i inne punkty poboru.Mimo zamazania cyfr
Wybranek
2 miesiące temu
Narod wybral! To narod ma! A teraz gińcie
Taka prawda
2 miesiące temu
Wkrótce każdy z nas dostanie rozliczenie za gaz z PGNIG i na własnej skórze przekona się, czy będzie wyższy o 50,100, czy 300 procent. Przekonamy się, czy można wierzyć plotkarskim portalom.
Taka prawda
2 miesiące temu
Plotkarski portalu przestań po raz kolejny nakręcać spiralę. Te dwa rachunki są dla różnych odbiorców. Wcześniej nam pokazywanie również takie były. Poza tym ani jeden nie jest wystawiony przez PGNIG.
Konrad M
2 miesiące temu
To manipulacja. Zakryta jest taryfa, punkty poboru mają różne numery na końcu. Na jednym 2 a na drugim 4.Wystarczy się przyjrzeć.
Uff
2 miesiące temu
Problem dotyczy nie tylko Polski, ale całej Europy. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od pewnego kraju na wschodzie,to on dyktuje wszystkim warunki z zakręceniem kurków łącznie. Dlatego komentarze wielu z was świadczą o braku wiedzy lub ułomqności. Głvpota nie boli.
Arek
2 miesiące temu
Winny to niejaki Buzek i cała sitwa Stropianowców co odmówiła budowy Jamal II przez Polskie terytorium! Jeszcze byśmy zarabiali na tranzycie. "Miałeś chamie złoty róg ostał ci się jeno sznur"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić