Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

"Zażartowała" sobie w Auschwitz. Słono za to zapłaci

9
Podziel się:

Holenderka zwiedzająca Auschwitz postanowiła wykonać gest salutujący charakterystyczny dla nazistów. Sprawa trafiła na policję, a za swój "żart" będzie musiała zapłacić grzywnę.

"Zażartowała" sobie w Auschwitz. Słono za to zapłaci
Turystka wykonała salt w Auschwitz. (YouTube)

29-letnia turystka z Holandii została w niedzielę przyłapana na oddawaniu nazistowskiego gestu na terenie Auschwitz. W tym czasie jej mąż robił zdjęcie. Pracownicy miejsca zawiadomili o sprawię policję, a kobieta została oskarżona o propagowanie nazizmu. Muzeum Auschwitz stwierdziło w oświadczeniu, że salut "kojarzy się ze straszliwym ludzkim cierpieniem i jest pełen pogardy i nienawiści".

Turystka i jej mąż zostali przesłuchani. 29-latka przyznała się do zarzucanej jej winy. W rozmowie z CNN przyznała, że był to "nieprzemyślany żart". Została ukarana grzywną.

Nie wszyscy traktują Auschwitz z należytym szacunkiem

W 2019 roku odwiedzający Auschwitz zostali poproszeni o zaprzestanie pozowania do zdjęć podczas balansowania na torach kolejowych prowadzących do obozu. Miejsce Pamięci Auschwitz prosiło wówczas o uszanowanie pamięci o 1,1 mln ludziach, którzy zginęli w tym miejscu. "Istnieją lepsze miejsca do nauki chodzenia na równoważni niż miejsce, które symbolizuje deportację setek tysięcy na śmierć" - napisano wówczas na Twitterze.

Zobacz także: Stado gepardów z gazelą kontra pawian. Zaskakujący finał polowania w Kenii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
DZINK
4 miesiące temu
Zapomniała lub jej nie opowiedzeli o holenderskim głodzie z czasów II WW. lata 1944/45.
Nula
4 miesiące temu
Takie żarty to może w swoim kraju. Tam często się używa, ale to nie znaczy że innym kraju ma pozwolenie.
mjr
4 miesiące temu
" Muzeum Auschwitz stwierdziło ...", Język polska łatwa język.
avatar
4 miesiące temu
Do pieca z nią, taki żarcik !!!!!!!!
Polak
4 miesiące temu
Nie Polacy go zbudowali a cały bałagan z nim kojarzy się z Polską i Polakami. A jak Turcy wymordowali więcej Ormian to jest cisza. Na Pawiaku Niemcy wymordowali więcej Polaków niż w Oświęcimiu i co cisza.
zrw
4 miesiące temu
no i będzie kupoburza że w polsce to za wszystko mozna dostac mandat. mi osobiscie nie przeszkadza. Nie wiem o co tyle szumu.
Ciekawe
4 miesiące temu
A czym się różni obecna segregacja w wielu krajach? Czy rządzący nie powinni oby stanąć przed sądem i zapłacić za to co robią?
Kat
4 miesiące temu
U nas naziści często witają się tym gestem i nie ma ani przesłuchania ani kary
Arahia
4 miesiące temu
U mnie w pracy kadra kierownicza i dyrektorska codziennie po kilkanaście razy wykonuje taki gest i drze się na pracowników w tym czasie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić