aktualizacja 

Zbadali zwłoki mężczyzn zmarłych na COVID-19. Niepokojące odkrycie

168

Naukowcy przyglądają się COVID-19 z każdej możliwej strony, by jak najszybciej opanować pandemię. Właśnie odkryli, że koronawirus może mieć wpływ na płodność u mężczyzn i choroby przenoszone drogą płciową.

Zbadali zwłoki mężczyzn zmarłych na COVID-19. Niepokojące odkrycie
(Jorge Mantilla)

COVID-19 jest śmiertelnie groźną chorobą. Równie niebezpieczne są powikłania po przejściu zakażenia, dlatego naukowcy przyglądają się koronawirusowi z każdej strony. University of Miami Miller School of Medicine opublikowało wstępne wyniki badań, w których analizowany jest wpływ COVID-19 na płodność u mężczyzn.

Naukowcy zbadali zwłoki sześciu mężczyzn zmarłych na COVID-19. Odkryli, że koronawirus był obecny w ich jądrach. Podobnie było w przypadku 28-letniego ozdrowieńca.

Zidentyfikowaliśmy również obecność wirusa u mężczyzny, który przeszedł biopsję jąder z powodu niepłodności, ale miał wcześniejszą historię COVID-19 - powiedział dr Ranjith Ramasamy, profesor nadzwyczajny i dyrektor urologii reprodukcyjnej w Miller School, którego cytuje "New York Post".

Eksperci przypuszczają w związku z tym, że koronawirus może mieć wpływ na płodność u mężczyzn. Aje jako bardzo duży jest ten wpływ - tego nie wiadomo. Dr Ranjith Ramasamy porównuje zagrożenie do tego, jakie niesie za sobą obniżenie płodności po przejściu świnki. Dodaje, że "ból jąder wraz z innymi objawami może oznaczać, że COVID-19 dostał się do jądra".

Badania przedstawione przez University of Miami Miller School of Medicine są jedynie wstępną analizą. Doktor Ranjith Ramasamy podkreśla, że to motywacja do dalszego badania tematu, która pomoże naukowcom lepiej poznać wirusa.

Lekarze zalecają, by mężczyźni, którzy zwalczyli już zakażenie, zgłosili się do urologa.

Zobacz także: Dodatek dla sprzedawców za pracę w czasie zarazy. "Solidarność" rozmawia z sieciami
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić