o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Koronawirus zmutował. Przerażające obrazki z Danii

289
Podziel się

W Danii wykopano olbrzymi rów, do którego koparkami wrzucono tony ubitych norek. Duńczycy boją się tych zwierząt, bo są zakażone zmutowanym szczepem koronawirusa. Nowe mutacje wirusa mogą sprawić, że opracowywane szczepionki sobie z nimi nie poradzą.

Koronawirus zmutował. Przerażające obrazki z Danii
(EPA, MORTEN STRICKER, PAP)
bECzopph

W Danii ma zostać zabitych 17 milionów norek. Część z nich wylądowała już w olbrzymim rowie - podaje "Daily Mail". Duńczycy się boją, że część tych zwierząt może być zakażona koronawirusem.

U norek w Danii wykryto zmutowany szczep koronawirusa, zwany Cluster 5. Z tego powodu Duńczycy postanowili jak najszybciej zabić i zakopać norki hodowlane, aby nie zaraziły nowym szczepem koronawirusa człowieka. Istnieje ryzyko, że byłby on na tyle odporny, że szczepionki, które są opracowywane, w tym szczepionka Pfizera, po podaniu zakażonym mogłaby nie zadziałać.

bECzoppj

Na ten moment potwierdzono jedynie 13 przypadków zakażenia się nowym szczepem koronawirusa. Odnotowano je w północnej Danii.

Istnieje jednak szansa, że wirus opanuje większą część populacji. To może oznaczać potencjalną katastrofę, choć oczywiście nie musi. Duńczycy wolą jednak dmuchać na zimne.

bECzoppp

W sieci pojawiły się przerażające zdjęcia, prezentujące prace przy utylizacji ubitych norek. Pracownicy byli ubrani w szczelne kombinezony, a wjeżdżające na oddalony od ludzi teren wywrotki, po brzegi wypełnione norkami, spryskiwane były substancją dezynfekującą, wypompowywaną wężami.

Ubijanie norek w Danii ma wielu przeciwników. Pomimo tego jednak Dania planuje zabić 17 mln norek. Do tej pory zabito 2 mln.

bECzoppq

Jak podejrzewają eksperci w Danii, norki zaraziły się koronawirusem od ludzi, na fermach. Następnie między sobą przenosiły koronawirusa, który w środowisku tych zwierząt zmutował. Następnie ponownie "oddały" wirusa ludziom, ale we wzmocnionej postaci.

Władze ds. środowiska i zdrowia ujawniły mediom, że norki, zanim zostały zakopane, przetrzymywane były na terenie wojskowym. Miały zostać spalone, jednak udało się zutylizować tak tylko część zwierząt. Na resztę nie wystarczyło miejsca w spalarniach.

W poniedziałek świat obiegła wiadomość, że na obecnym etapie badań szczepionka na koronawirusa firmy Pfizer ma skuteczność ponad 90 proc. Istnieją więc przypadki, gdy mogłaby nie zadziałać. Podejrzewa się, że zmutowany szczep mógłby być jedną z przeszkód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzoppK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(289)
Jojo
5 miesięcy temu
Człowiek już dawno powinien wyginąć dla dobra planety...
Rycho
10 miesięcy temu
A ja myślałem że takie hodowle to zostały już tylko w biednych krajach, których nie stać na humanizm. Gdzież to sprzedają swoje produkty, skoro światły zachód już od dawna ubiera się w cywilizowany sposób?
stop covid
10 miesięcy temu
no ale dania wycofała się ze szczepienia ludzi na covid TVN co raz publikuje sytuacje ze szpitali gdzie ludzie umierają z powodu zaniedbań w opiece nad zakażonymi LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ to jest nowy holokaust XXI wieku
bECzoppL
nie wierzcie
10 miesięcy temu
koncerny farmaceutyczne i skorumpowane rządy nie cofą się przed niczym
Ledu
10 miesięcy temu
Jak to jest zmarłych na koronowirusa pali się ponieważ wir us zostaje w ziemi tak a z norek wirus gnije w ziemi
Marrs
10 miesięcy temu
Zostaną tylko Chińczycy i Japończycy, jakieś pojedyncze enklawy na odludziu. I wypełni się proroctwo Michaldy królwej Saby, że wszyscy Izraelici pójdą do Domu Jahwe i uwolni Żiemię od tego narodka.
Marrs
10 miesięcy temu
Zostaną tylko Chińczycy i Japończycy.
Było 78
10 miesięcy temu
Zagląda ludzkości zbliża się nie uchronie
RafiX
10 miesięcy temu
A podobno zwierzęta nie mogą zachorować na Coviada...
Valencia
10 miesięcy temu
Mnie się wydaje, że to działania antyfuterkowcow, które ma spowodować zamknięcie farm hodowlanych i zaprzestanie hodowli na futra...a tak zginą wraz z futerkami 🥺
Stanley
10 miesięcy temu
Futerka można zdezynfekować i już jest kasa 😂😂😂
Europejka
10 miesięcy temu
Co Wy za bzdury wypisujecie? Jakie straszenie? To prawdziwa informacja! Szwedzkie i duńskie portale również o tym piszą. Wystarczy wygooglować choćby po angielsku, trochę ruszyć głową i potwierdzić informacje w innych źródłach, zanim się napisze krytykujący komentarz. Nie wierzycie w wirusa, Wasza sprawa, prędzej czy później dotknie kogoś z Waszych bliskich i wtedy uwierzycie. Nikt nie każe się Wam szczepić, ale nie negujecie tego, co dzieje się na świecie.
jamjestpan
10 miesięcy temu
Ale oczywiście skóry zdążyli zdjąć, niby w pozostałościach na skórze nie będzie koronowirusa? Łatwiej zrobić aferę o zabójczym szczepie, wykopać dół wrzucić i zasypać niż płacić ogromne pieniądze za utylizacje.
bECzoppD
Minki
10 miesięcy temu
Tak straszny wirus zmutowany że truchła norek walają się po ulicach, rozjeżdżane przez samochody jak i sa pożywką dla ptaków i dzikich zwierząt . Mieszkam w Danii. Martwe norki zwożone są na poligon wojskowy w Krup gdzie niedaleko mieszkam, na wjeździe do mojego miasta od 4 dni leży w worku 5 białych martwych norek które zgubił kierowca. Mieszkańcy sami zabezpieczyli je w worek i tak sobie juz tyle dni stoi. Kierowcy jak i operatorzy koparek nawet masek na sobie nie mają, Można wyszukać filmiki na YouTube jak to naprawdę wygląda.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić