Zbierali "muszelki" na plaży. To była naprawdę kosztowna pomyłka

125

Jedna z mieszkanek Kalifornii na długo zapamięta wypoczynek na jednej z plaż na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Kobieta otrzymała potężną grzywnę wynikającą z niewiedzy. Jej dzieci - zamiast muszelek - zabrały z plaży kilkadziesiąt małży. I przyszło im drogo zapłacić za tę pomyłkę.

Zbierali "muszelki" na plaży. To była naprawdę kosztowna pomyłka
Zebranie małży przez dzieci okazało się dla mieszkanki Kalifornii kosztowną pomyłką. (Pixabay, Bru-nO)

To miał być zwykły, spokojny wypoczynek. Mieszkanka Kalifornii, Charlotte Russ, wybrała się na wycieczkę do Pismo Beach - niewielkiego turystycznego miasta położonego między Monterrey a Los Angeles. Jak się okazało, niepozorny, rodzinny wypad przerodził się w spore problemy.

Jak wynika z relacji telewizji ABC 11, dzieci Russ popełniły sporą pomyłkę podczas plażowania. Jak się okazało, zamiast muszelek zebrały one aż 72 małże. To przestępstwo, bowiem zbieranie małży jest zabronione przez tamtejsze prawo stanowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skorupiaki ugotowały się żywcem na plaży. Fala upałów w Kanadzie

Zebrały małże zamiast muszelek. Grzywna okazała się bardzo wysoka

Jeszcze na miejscu kobieta otrzymała mandat w wysokości 500 dolarów. To jednak nie był koniec przykrych konsekwencji, z jakimi spotkała się Charlotte Russ. Sprawą zajął się bowiem lokalny Departament Ryb i Dzikiej Przyrody. Wkrótce po powrocie do domu kobieta otrzymała pismo, które nakłada na nią grzywnę w wysokości aż 88 tysięcy dolarów.

Jak wyjaśnił porucznik Matthew Gil ze wspomnianego departamentu, te przepisy mają na celu zapewnienie małżom odpowiednich warunków do wzrostu. Warto bowiem zauważyć, że muszą one osiągnąć rozmiar 4,5 cala, by złożyć ikrę i wydać na świat potomstwo.

Co ważne, odróżnienie muszelek od małże wcale nie jest trudne. Małże można poznać po tym, że obie części muszli są złączone i nieuszkodzone. Jeśli mamy wątpliwości, można spróbować je rozdzielić - jeśli jest to znacząco utrudnione, wówczas mamy do czynienia z małżami.

Charlotte Russ - nie mogąc pogodzić się z tak wysoką grzywną - skierowała tę sprawę do sądu. Wymiar sprawiedliwości znacząco złagodził karę - po wyjaśnieniu całego zajścia anulowano grzywnę idącą w dziesiątki tysięcy dolarów.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić