Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Zbigniew K. zatrzymany w Niemczech. To właściciel popularnej sieci sklepów

38
Podziel się:

Poszukiwany od 2015 roku przedsiębiorca został zatrzymany w Niemczech i przewieziony do kraju — informuje "Gazeta Wyborcza". Jest podejrzany o wielomilionowe wyłudzenia. Nieoficjalnie mówi się, że w Niemczech mieszkał od 6 lat i miał młodą żonę i małe dziecko.

Zbigniew K. zatrzymany w Niemczech. To właściciel popularnej sieci sklepów
Zetka to znana sieć sklepów w Bydgoszczy (Google Maps)

Były właściciel znanej w Bydgoszczy sieci sklepów Zetka Zbigniew K. był poszukiwany od 2015 roku. Przedsiębiorca był podejrzany o milionowe wyłudzenia. Syndyk masy upadłościowej sieci sklepów i cukierni Zetka w Bydgoszczy doliczył się zobowiązań firmy na kwotę około 6 mln zł.

Zetka ogłosiła upadłość w 2015 roku

To suma, na którą składają się między innymi nieopłacone składki ZUS-owskie oraz inne bieżące płatności. Kontrahenci, którzy — mimo posiadania stosownych umów z firmą Zetka — nie doczekali się zapłaty, zgłaszali się do prokuratury od 2015 roku. Wówczas firma złożyła do sądu gospodarczego wniosek o upadłość likwidacyjną.

Zbigniew K. najpierw tłumaczył się złym stanem zdrowia, po czym po prostu zniknął. Prokuratura ustaliła, że przedsiębiorca wraz ze wspólnikami brali sprzęt w leasing, a później go upłynniał, nie płacąc ani jednej raty.

Zbigniew K. zniknął w 2015 roku

Co ciekawe, zaginięcie Zbigniewa K. nie zgłosiła rodzina — o zniknięciu mężczyzny zaczęli alarmować kontrahenci, domagający się pieniędzy. Rodzina Zbigniewa K. nie zgłosiła zaginięcia na policji. Poszukiwania oszusta w kraju trwały od 6 lat i nie przyniosły rezultatu.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, wystąpiła do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, od tego momentu zbieg był ścigany przez europejską policję międzynarodowym listem gończym.

Mieszkał w Niemczech z nową rodziną

W listopadzie Zbigniew K. został aresztowany w Niemczech i przewieziony do kraju. Jak nieoficjalnie ustaliła "Wyborcza", przedsiębiorca ukrywał się w niewielkim miasteczku w Niemczech. Założył tam nową rodzinę, 63-latek ma małe dziecko i dużo młodszą życiową partnerkę.

Został jednak wypuszczony z aresztu ze względu na zły stan zdrowia. Nie może też uczestniczyć w czynnościach procesowych. - To opinia biegłych lekarzy, musieliśmy go wypuścić — przekazała bydgoska prokuratura "Wyborczej".

30 placówek w całej Bydgoszczy

Zetka — to jedna z najbardziej znanych sieci sklepów mięsnych w Bydgoszczy. W ciągu kilkunastu lat na terenie miasta pojawiło się aż 30 placówek należących do miejscowego przedsiębiorcy Zbigniewa K. Pod szyldem Zetki zaczynały działać także kawiarnie i cukiernie. Od 2015 roku, kiedy sieć zgłosiła upadłość, sklepy były systematycznie zamykane.

Zobacz także: Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Wiceminister sprawiedliwości krytykuje sędziego. "Zbyt łagodna kara"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
CZECHA
2 miesiące temu
Ciekawe kto zyskał na bankructwem tej sieci to powinna wyjaśnić prokuratura ale wiadomo kto tam pracuje. Należy sprawdzić czy pis-da rade wsadzić za kraty swojych ludzi /złodziej ?
Ekonom
2 miesiące temu
Ze względu na głupotę władzy nie opłaca się prowadzić legalnych interesów od Kaczyńskiego po Tuska wszyscy są oszustami czy trzeba coś udowadniać ? Wystarczy przeczytać polskie prawo
Karpacz
2 miesiące temu
Cwaniak, dziś to norma, ale ja ich olewam
ass
2 miesiące temu
jednak niemcy to antysemici na szczescie w polin wlos mu z glowy nie spadnie
Gość
2 miesiące temu
A ja myślałem że miał stara żonę. A tu proszę nie tylko młoda żona a dobtegobz dzieckiem.
Robert C
2 miesiące temu
Był moim pracodawcą, pracę w jego firmie wspominam z uśmiechem na ustach. Mam nadzieje ze nic mu nie zrobią bo to dobry człowiek. Dbał o pracownikow. Powodzenia panie Zbyszku
Keloger
2 miesiące temu
W polityce bezkarnie kradnie sie miliardy i nie ma w Polsce odpowiedzialnosci, przyklady Aferzystow i szpiegow jako posłów są liczne, bo nie ma nawet życiorysów kandydatów na stronach PKW.
Obserwator lu...
2 miesiące temu
Ale jaja
świadek
2 miesiące temu
A cały sprzęt z leasingów znajduje się w sklepach po dawnej Zetce. Jest tam do dzisiaj. Sprzedawał sklepy wraz z wyposażeniem. Władza o tym wie. A ENA wystawiono 7 lat po ucieczce.
Dobosz
2 miesiące temu
Ciekawe kiedy złapią Razmusa, tego oszusta z giełdy kryptowalut Tokeneo. W marcu zamknął giełdę i do tej pory nie zwrócił mi krypto wartości 15tys!!!
świadek
2 miesiące temu
To nieprawda, że nie zapłacił ani jednej raty. Część leasingów prawie spłacił do końca. Wiem co piszę. Dziennikarzu, sprawdź, zanim napiszesz
134
2 miesiące temu
To Tylko człowiek popełnia błędy ale ja pracowałam u niego i dobrze się zarabialo ja nie mogę narzekać dla mnie był dobrym szefem
Stark
2 miesiące temu
Pamiętajcie żeby zapłacić chociaż jedną ratę!! To mega ważne bo jeśli nie zapłacicie macie pewne zarzuty karne (wyłudzenie, oszustwo) a jeśli zapłacicie to można się wywinąć od zarzutów karnych.
*)))
2 miesiące temu
Pozdrawiam wszystkich nękanych przez służby !!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić