Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Zadźgał partnerkę za 100 zł. Przez długi czas mieszkał z jej zwłokami

2
Podziel się:

Na 14 lat więzienia skazał poznański sąd 64-letniego Krzysztofa D., który zadźgał nożem swoją 73-letnią partnerkę Krystynę. Mężczyzna miał pokłócić się z nią o pieniądze. Po zabójstwie zawinął ciało kobiety w koc, na jej głowę założył plastikowy worek i przez dłuższy czas mieszkał z tak zabezpieczonymi zwłokami.

Zadźgał partnerkę za 100 zł. Przez długi czas mieszkał z jej zwłokami
We wrześniu 2020 roku Krzysztof D. zadał partnerce kilkadziesiąt ciosów nożem (Getty Images)

Do makabryczne zabójstwa doszło we wrześniu 2020 roku. Krzysztof D. był w związku z Krystyną M. Para mieszkała razem przy ul. Mostowej w Poznaniu.

Ciało ofiary po kilku dniach odkryła administratorka budynku. Mieszkańców zaniepokoił dobywający się z mieszkania nieprzyjemny zapach. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy wszedł do swojego mieszkania. Policja przeprowadzała akurat oględziny zwłok.

Makabryczna zbrodnia w Poznaniu. 64-latek twierdzi, że sam także jest jej ofiarą

64-letni obecnie Krzysztof D. miał zadać swojej ofierze wiele ciosów nożem w różne części ciała. Następnie zawinął ją w koc, a na głowę założył foliową torbę.

Do zabójstwa doszło na tle rozliczeń finansowych. Podejrzany twierdził, że kobieta zabrała mu 100 zł – opisywał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Wawrzyniak.

Proces przed sądem rozpoczął się w październiku. Sąsiadka pary zeznała, że w mieszkaniu Krzysztofa D. i Krystyny M. wielokrotnie dochodziło do przemocy. Sama miała być świadkiem, jak mężczyzna uderza swoją partnerkę. Z kolei znajomi oskarżonego zeznali, że Krzysztof D. nigdy nie był agresywny.

Prokuratura wnioskowała o 25 lat więzienia dla Krzysztofa D. Z kolei obrona wskazywała, że mężczyzna zasługuje na najniższy możliwy wymiar kary.

Oskarżony w mowie końcowej podważał opinię biegłego psychologa i psychiatry. Ocenił, że w momencie zdarzenia był w stanie silnego wzburzenia i upojenia alkoholowego. Twierdził, że spowodowało to ograniczenie jego poczytalności. 64-latek podkreślił również, iż "żałuje, że tak się stało".

Ja z tą kobietą żyłem, ja ją kochałem, ja o nią dbałem i byłem współuzależniony. To tak, jak bym gałąź pod sobą odciął. Jak to jest możliwe, żebym ja doszedł do takiego stanu psychicznego, żebym mógł jej krzywdę zrobić? Ukłuć – zgadza się. Ale pamiętam, że ja tylko chciałem wymusić poprzez ukłucie przyznanie się jej do winy, bo dużą wagę do prawdy przywiązywałem – a nie chciałem jej krzywdzić, aż tak bardzo, żeby jej życie zabierać. Bo teraz są dwie ofiary – bo jeszcze ja muszę z tym żyć dalej – powiedział w sądzie Krzysztof D.

Zadał partnerce 23 ciosy nożem. Zapadł wyrok

Teraz w bulwersującej sprawie zapadł w końcu wyrok. We wtorek 23 listopada Sąd Okręgowy uznał oskarżonego winnym zbrodni. W toku śledztwa ustalono, że zadane zostały co najmniej 23 ciosy nożem. Krzysztof D. usłyszał wyrok 14 lat pozbawienia wolności.

Sąd nie znalazł podstaw do tego, aby przyjąć, że oskarżony dział jedynie w celu spowodowania uszczerbku na zdrowiu, a śmierć była przez niego w żaden sposób niezamierzona – powiedział sędzia Sławomir Szymański.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony będą mogły złożyć od niego apelację.

Obejrzyj także: Makabryczne odkrycie w Dolinie Śmierci w Chojniach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Kuta
rok temu
Coraz więcej zwierząt nie ludzi.
Biegły
rok temu
Psychol - i sam to potwierdza nie tylko tym, co zrobił ale i w tej mowie w obronie samego siebie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić